| Izza_8670 a întrebat:

Statusuri in care sa se vada ca te-ai despartit de prieten. FUNDA

Răspuns Câştigător
| Kiiiissss a răspuns:

Ea se duce spre un nou inceput. Iar el se duce la fund

cat vrei tu sa pari de gigollo. cand ii vezi ochisorii aia iti piere chefu` de a face misto

Si crezi ca nu mai stii cum ma cheama? Si crezi ca nu mai stii cine sunt? Si crezi prost fraiere ca tot viata ta sunt!

stiu. n’ai vrut sa mangai alt chip. dar cu amintirea mea’n piept nu poti fi fericit.

si o cauti in toate femeile pe care cateodata le intalnesti si o vrei in toate femeile pe care cateodata le doresti si o vezi in toate femeile pe care ai impresia ca le iubesti...

Te vad acum grabit sa pleci.Cum cautzi doar cuvinte reci. Le spui tu, dar in spatele lor.simt cum te dor

Acum ar trebui sa stii mai clar ce vrei. El are de pierdut, tu esti OK

o vezi? nu e trista, chiar deloc.zambste suav, are privirea de foc. E dulce si o iubesti stii bine. dar ea, deja nu se mai gandeste la tine

Totul s-a terminat! Asta e soarta! De fapt mã bucur cã e gata! Tu în stânga. eu în dreapta!

Mai stii? Iti placea sa o vezi razand. Ea tot cu zambetul a ramas, tu tot cu ea in gand
" Maine vei regreta ca azi mi-ai spus adio si ma vei cauta, crezand ca eu inca te astept. vei cauta disperat sa-mi gasesti iubirea, insa doar cand ma vei gasi vei realiza ca ai cautat ceva ce a murit demult… vei plange atunci cum am plans si eu, dar va fi prea tarziu… "

" Ti-as da inima mea, dar a suferit prea mult, ti-as da viata mea dar trebuie sa mearga inainte, ti-as da totul dar e prea tarziu caci s-a terminat…. "

" Hai ramai cu mine… Sau ramai cu bine… Poate asa-i mai bine… Daca nu-ti convine… nimeni nu te tine… Poti sa faci ce vrei de maine… "

" Intr-o zi ne-am intalnit, si ne-am placut si ne-am iubit, lumea parca a innebunit, si intr-o zi ne-a despartit… "

" Tot ce vad e firm…ard…vise… amintiri… sperante…cred ca un adio e cel mai bun… "

" Cand mi-a fost in viata bine ca un sarpe stateai numai langa mine cand mi-a fost viata amara ma-i lasat ca pe un tren in gara prea multe vorbe n-au rost as da orice sa uit ce a fost ai plecat, plecat sa fi si la mine sa nu mai vi… "

" Stiu ca te uiti la ea si te gandesti la mine…O atingi pe ea dar ma simti pe mine…Ti-e sete de mine dar te racoresti cu ea…Stiu ca ma vrei pe mine dar te multumesti cu ea… "

cand lacrimile iti curg pe fata aduti aminte ca intr o zi si pentru tine va zambi luna si u o sa fii fericit dar pana atunci gandeste-te ca numai din greseli invetzi, acum stau si ma gandesc la tine cu lacrimi ce imi spala fata de durere, un suflet chinuit de zane. Sper ca intr-o zi sa mergi si tu pe drumul care am mers si eu odata…si sa intampini aceiasi dragoste ce am gasit la tine…o dragoste amagitoare…

[Am invatat sa iubesc prost ...Sa urasc frumos, chiar fara rost.]~

Funda?smug

3 răspunsuri:
| speranata a răspuns:

Te blestem! sa nu iubesti, sa nu fii iubit/a, dragostea sa nu-ti fie impartasita.Sa plangi pana lacrimile ti se vor usca si poate asa te voi ierta! te-am iubit de cand te-am vazut te-am urat ca m-ai respins. iar acum, te iubesc, te urasc, te blestem

Mereu am incercat sa-ti fac pe plac, am zacut in tacere cind trebuia sa vorbesc, de-am ajuns sa te urasc

Ai plecat de langa mine atunci cand imi era mai frumos langa tine dar acum sufar pentru tine si. te vreau inapoi dar e prea tarziu u ai vrut macar da-mi un motiv de ce ai plecat sa stiu si eu unu mikut ADIO

vreau ca tu sa pleci din viata mea, si eu sa te pot uita! imi doream sa fiu cu tine dar tiai batut joc de mine! clipele ce-mi amintesk de tine vreau sa le ingrpo, n-ai sa mai gasesti alta ca mine, nu te mai vreau deloc! -

Am intalnit un inGer, mi-a soptit spErante, l-am privit Orbind, m-a atins visand, l-am parasit plangand...

nu exista durere mai umilitoare pentru sufletul unei femei decat aceea de a se fi daruit intreaga, trup si suflet, unui barbat nedem de iubirea ei

Ocaziile nu sunt pierdute; altcineva le va lua pe cele pe care tu le-ai omis

Am mai pierdut inca o clipa, inca un an, inca o viata degeaba... te-am pierdut pe tine.

timpul e doar un drum intre noi iubirea e un sarut furat, un zambet inocent, o imbratisare patimasa

Ceea ce-ti scriu acum nu sunt cuvinte, sunt bucati de suflet si minte, caci dragostea nu se scrie se simte

Iubirea, e un cuvant care te face sa plutesti, sa visezi, dar
nimeni nu a spus ca tot ea te face sa suferi. Cand suferi din iubire
pierzi toate visele

Hotaraste-te o data, ce tot stai sa te gandesti? Crezi ca ai sa faci o crima daca-mi spui ca ma iubesti?

Dragostea incepe cu o gluma si se termina cu un suspin

Daca norii varsa lacrimi si iubirea n-a trecut, poate mai apare o sansa sa pornim de la inceput

Dragostea e o sageata ce iti face rani de foc… supara cel ce iubeste… cel iubit isi bate joc

| NebunaDupaRobert a răspuns:

Http://www.statusuri.ro/statusuri-de-dragoste.html aicia gasesti de toate. pussy :X. fundita?

| 100vlad a răspuns:

Te blestem!sa nu iubesti,sa nu fii iubit/a,dragostea sa nu-ti fie impartasita.Sa plangi pana lacrimile ti se vor usca si poate asa te voi ierta!te-am iubit de cand te-am vazut te-am urat ca m-ai respins.iar acum, te iubesc, te urasc ,te blestem

Din partea ta am umplut o cada intreaga plina de lacrimi.

Dak te.am yubyt asta nu inseamn ca sufar...uita-te la mine incerk sa te uit

eu unde am scuipat nu mai pup...cine se simte intelege

Am intalnit un inGer, mi-a soptit spErante, l-am privit Orbind, m-a atins visand, l-am parasit plangand...

Mult mai multi barbati si-ar parasi nevastele, daca ar stii sa isi faca bagajele

Nu merita sa plangi pentru nimeni! Iar cel care merita, nu te va face sa plangi!

nu exista durere mai umilitoare pentru sufletul unei femei decat aceea de a se fi daruit intreaga, trup si suflet, unui barbat nedem de iubirea ei

Ocaziile nu sunt pierdute;altcineva le va lua pe cele pe care tu le-ai omis

Am mai pierdut inca o clipa,inca un an, inca o viata degeaba ... te-am pierdut pe tine .

Priveste-ma … tine-ma de mana … tine-ma in brate si apoi … SARUTA-MA …

timpul e doar un drum intre noi iubirea e un sarut furat,un zambet inocent, o imbratisare patimasa

Ceea ce-ti scriu acum nu sunt cuvinte, sunt bucati de suflet si minte, caci dragostea nu se scrie se simte

Iubirea, e un cuvant care te face sa plutesti, sa visezi, dar
nimeni nu a spus ca tot ea te face ssa suferi. Cand suferi din iubire
pierzi toate visele

Hotaraste-te o data, ce tot stai sa te gandesti? Crezi ca ai sa faci o crima daca-mi spui ca ma iubesti?

Dragostea incepe cu o gluma si se termina cu un suspin

Daca norii varsa lacrimi si iubirea n-a trecut, poate mai apare o sansa sa pornim de la inceput

Dragostea e o sageata ce iti face rani de foc… supara cel ce iubeste… cel iubit isi bate joc

Alfabetul incepe cu litera ‘a’, numaratoarea cu ‘1', tristetea
incepe cu o lacrima, bucuria cu un zambet, iar fericirea mea incepe cu
tine

Iti doresc sa mergi pe un drum numit VIATA, sa te impiedici de un
ciob numit NORAC, sa cazi intr-o prapastie numita FERICIRE, si ca
culegi o floare numita IUBIRE!

Din tot ceea ce-ti daruieste viata, pastreaza intotdeauna ceea ce iubesti cu adevarat si atunci vei sti ca inseamna fericirea

Cortina uitarii nu va cadea niciodata peste minunatul decor al prieteniei sincere, chiar daca scena a luat sfarsit

In lume sunt 8 minuni… 7 dintre ele le stie toata lumea dar pe a 8-a o stiu doar eu… aceea esti tu iubirea mea

Daca inima te lasa la mine sa te gandesti trimite-mi macar un msg ca sa vad ca ma iubesti

Am plans, am suferit, am pierdut atatea … totul pentru o cauza nobila: IUBIREA dintre noi doi …

Daca drumul catre tine ar fi asternut cu foc eu as trece printre flacari si n`as regreta deloc

De-as fi apa n-as mai avea nevoie de lacrimi, de-as fi foc n-as
mai avea nevoie de caldura, de-ai fi doar al meu n-as mai avea nevoie
de nimic

Prin umbra noptii eu incerc sa te privesc in luna, de dormi eu te-am trezit iubit-o sa iti zic noapte buna

Mi te-ai lipit de suflet ca timbrul de scrisoare si nu te pot desprinde caci inima ma doare

As vrea sa fiu o stea… o stea cazatoare, sa cad in inima ta si sa nu mai pot pleca. Te iubesc, printesa mea

Daca as amaneta un gram din dreagostea mea pentru tine, ti-as cumpara lumea intreaga si inca ceva sper ca esti bine

M-am uitat in portofel si era gol, m-am uitat in buzunar si am
gasit doar cateva monede, m-am uitat in inima si te-am gasit pe tine.
Abia atunci am realizat cat de bogat sunt

Dragostea e un munte pe care il urci rizind si il cobori
plingind. E o taina pe care indragostitii o ascund de frica lumii cand
taina e descoperita dragostea se stinge ca un cliseu fotografic expus
la lumina

N-ai fi crezut ca o sa te iubesc, n-ai fi crezut ca ma vei iubi, dar acum suntem impreuna si nimeni si nimic nu ne va desparti

Cand cineva va putea scrie cu un cub de gheata pe soare inseamna ca te va iubi mai mult ca mine

8 litere, 2 cuvinte, 1 singur inteles - Te Iubesc

Alfabetul incepe cu ABC. Numerele incep cu 123. Muzica incepe cu do-re-mi. Si prietenia incepe cu tine si cu mine

Daca ma urasti trage in mine cu arcul, dar ai grija sa nu ma nimeresti in inima pentru ca acolo te afli tu

I-am cerut lui Dumnezeu o floare si mi-a dat o gradina. I-am
cerut un pahar de apa si mi-a dat un ocean. I-am mai cerut un inger si
mi te-a dat pe tine

Cand iubesti esti cel mai fericit om din lume; cel mai trist lucru este sa suferi din iubire

Dumnezeu a creat niste ingerasi si i-a pus sa se joace, dar unul
era asa de dulce si de dragut incat ceilalti l-au aruncat pe pamant.
Te-ai lovit?

Traiesc pentru tine pentru ca ma faci sa imi bata inima repede atunci
cand te vad, traiesc pentru tine si nu imi pasa de ceilalti… Te iubesc pentru
ca esti tu, mereu langa mine sau in gandul meu

Sunt un politist si te arestez pentru ca esti tu. E ilegal sa fii
atat de frumoasa si sexy. Sentinta este inchisoare pe viata in inima mea

Picioarele tale sunt obosite? Pt ca ai alergat prin mintea mea toata ziua

Sarutul tau inca il mai simt pe buze … ma faci sa plutesc atunci
cand imi zambesti … lasa-ma sa fiu langa tine, atunci cand te trezesti!

In rai fara tine e moarte e gheata, Si in iad linga tine e bine e viata!

Ai aparut in viata mea ca o puternica raza de soare ce mi-a adus
in suflet caldura si gingasia nesfarsita , cu zambetul tau m-ai invatat
sa cunosc blandetea pana atunci necunoscuta … sarutul tau mi-a daruit
dulceata nemaintalnita , ochii tai senini mi-au aratat ca dragostea
exista , iar tandretea si frumusetea sufletului tau mi-au cucerit inima…

Noaptea e lumea noastra … luna e stapana Universului, iar stelele ne privesc atunci cand ne sarutam …

Dimineata e o alta senzatie … o alta vreme … o alta ora … la care eu te-as saruta fara oprire …

Ma culc cu tine-n gand si tot cu tine-n gand ma si trezesc! Lasa-ma sa te iubesc asa cum si visez!

Dragostea purifica inimile corupte si corupe inimile pure …

Se spune ca vremea e frumoasa atunci cand in suflet e soare.Se
spune ca ploaia e mai rece cand in suflet te doare. Se spune ca vantul
bate nu atunci cand iubesti…Dar cand frunzele se misca , sa stii doar ,
ca, TE IUBESC!

Tu boca a lado de la mia se transforme en un beso! Un beso de ti
es un sueno , un sueno que eu lo amo! Te quiero y te voy amar siempre ,
mi amor , mi dulce amor… (vers. spaniola)

Gura ta alaturi de a mea se transforma intr-un sarut! Un sarut
de-al tau e un vis , un vis pe care eu il iubesc! Te iubesc si te voi
iubi mereu , iubirea mea , dulcea mea iubire…

In prima mea iubire au existat multe flori , petale cu miros de fericire , alteori trandafiri uscati. De dor…

Aseara a murit singurul martor care m-a vazut cum furam
cuvintele din suflet si le indesam adanc in inima crapata de sete de
dorul tau…acela ai fost tu…

Esti lacrima ce aluneca pe obraz si mi se sparge in palma…esti IUBIREA!

Distanta ne desparte si totusi ne apropie…raman singura , aud
doar bataile inimii care ma asurzesc , totul se topeste odata cu
tristetea sufletului tau…

O lacrima am varsat pentru tine, o lacrima ce pe obraz a curs usor … si s-a prefacut intr-un vis de-amor …

Ficare zi fara tine … e ca luna fara soare

Daca as spune ca te plac, te-as minti … te iubesc cu toata persoana mea!

Viata mea iti apartine … dragostea ce ti-o port e mai puternica decat orice, iar tu … tu esti printesa/printul meu din vis.

Dragostea e ca un fulg de nea … coboara usor si te face sa tremuri de placere, iar apoi se pierde si se topeste …

Te iubesc … te iubesc … te iubesc … atat, fara alte cuvinte!

Iubirea este o stofa a naturii , brodata de imaginatie…

Chiar nu vad cum ar fii o noapte fara zi … chiar nu-mi imaginez cum as fii eu fara tine!

Strig la cer si fug departe … strig continuu si ma pierd in noapte … acolo unde tu ma astepti sa ne iubim ca doi nebuni!

O inima am, un singur suflet si o petala de trandafir … tie iti apartin toate trei …

Daca vreodata luna nu-ti va fi aproape, daca soarele va disparea,
sa stii ca a mai ramas ceva: iubirea mea, care niciodata nu te va lasa

Visez si nu ma mai pot opri … oare cum te-am cunoscut? Cum m-ai facut sa ma indragostesc de tine? Te IUBESC!

Dragoste si iubire … doar atat e in sufletul meu … si sunt numai pentru tine :X :X :X :X :X

Pe malul Marii Negre statea un copilas si-mi spunea de tine ca esti un ingeras. TE IUBESC!

Sunt nopti in care ochii nu-i inchid gandindu-ma la tine si sunt nopti in care vreau sa te ating si sa ramai cu mine …

Vreau sa fug undeva departe, unde sa te gasesc pe tine … intr-un loc in care sa fim numai tu si eu …

Pentru mine, noaptea e ziua mea … iar tu esti regina noptii mele ….