| StilSanatos a întrebat:

Stie cineva ce facultate trebuie sa urmez pentru a deveni designer vestimentar? si unde se se gaseste si pe ce materii se bazeaza?

4 răspunsuri:
| OanaG a răspuns:

Facultatea de arte decorative si design[Bucuresti]happy
Pentru prima proba trebuie sa realizezi un desen pe format 50/70, cu 5 crochiuri de moda, dupa o tema pe care o vei primi, iar la interviu, este simplu, este o discutie libera intre profesori si tine, e bine sa ai un limbaj adecvat, tinuta mai deosebita si sa fii sigura pe tine.

| Spintecatorul a răspuns:

Facultatea de Designer.
Citeste aici mai mult : http://www.studentie.ro/universitati/Facultatea_de_Design-F-510.html

| kaTTsu a răspuns:

Botezata smug