| Papushatascumpa a întrebat:

Stie cineva cum e la postliceala? ce materii sunt? cum e cu practica si cu scoala?! admiterea?! va rooog.

Răspuns Câştigător
| ThePoet a răspuns:

La postliceala sanitara faci ore doar 2-3 zile pe saptamana, admitere nu se da din ce stiu eu, iar materiile in primul an sunt legate strict de medicamente, dar faci si ceva informatica si engleza. Se face si practica, asta depinzand de dotare acolo, dar in mod normal se face pentru ca la finalul anilor de studiu ti se da diploma de libera practica.

4 răspunsuri:
| ThePoet a răspuns:

E si materie si practica. Da` depinde ce postliceala faci. Admitere de obicei nu ii, dar cum am zis, depinde ce postliceala faci ca nu ai precizat.

| Papushatascumpa explică (pentru ThePoet):

Postliceala sanitara..Asistent medical generalist

| Papushatascumpa explică:

Postliceala sanitara.:d

| Papushatascumpa explică (pentru ThePoet):

Multumesc frumos.

| ThePoet a răspuns (pentru Papushatascumpa):

La postliceala sanitara faci ore doar 2-3 zile pe saptamana, admitere nu se da din ce stiu eu, iar materiile in primul an sunt legate strict de medicamente, dar faci si ceva informatica si engleza. Se face si practica, asta depinzand de dotare acolo, dar in mod normal se face pentru ca la finalul anilor de studiu ti se da diploma de libera practica.