| Maiaaiaia a întrebat:

Stie cineva cum se numeste melodia de pe fundalul acestui clip?

https://www.youtube.com/watch?v=8_ZtVwo1hv8

3 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

"Pour écrire un seul vers". Secventa audio si textul fac parte dintr-un film "Clara Et Moi", de aceea apar impreuna, ca un tot unitar. Nu stiu daca o gasesti doar instrumental, dar te poti documenta, dupa titlul dat.

| Maiaaiaia explică (pentru dannyel86):

Pai ma gandesc ca trebuie sa existe aceasta melodie si in afara filmului.

| dannyel86 a răspuns (pentru Maiaaiaia):

Muzica si textul au fost create pentru film, deci sunt originale. Nu apartin unei case de discuri care a compus melodia separat, la care s-au adaugat textele. Am vazut pe net ca s-a scos si un album al pieselor din film (iar titlul cautat de tine avea textul integrat, ca si secventa de pe youtube). Cum se intampla si la artistii muzicali, negativele se gasesc cel mai probabil la casa de productie, respectiv compania cinematografica ce a produs filmul.