| AlexD11 a întrebat:

Stie cineva o facultate cu profil de montaj video din Romania?
Numele lor si link-uri pentru site-uri
Si daca cineva este la o asemenea facultate, cum decurg lucurile pe acolo si cum este admiterea?
Mersi happy

2 răspunsuri:
| Dracoola a răspuns:

Da, http://unatc.ro/film/montaj-filmlicenta.php, se mai face si la Jurnalism la un master dedicat mai ales pe editor imagine si pe mai multe si, se mai studiaza si la jurnalism montajul, dar nu la fel de mult ca la unatc, poti urma si o postliceala din pacate multe nici macar nu's acreditate dar preferabil este sa faci o facultate. Poti profesa si fara studii in domeniu, dar ar fi bine sa le ai. Am lucrat in editare video aproape 7 ani. Sper sa iti fie de folos in vreun fel ceea ce am scris.

| Dracoola a răspuns:

Si cred ca merge si departamentul foto video de la UNARTE.