| domnisoaradelatara a întrebat:

Stiti ceva, vreun remediu ceva cu care sa imi treaca menstruatia mai repede? stiu ca suna nebunesc dar am auzit ca se poate.

Răspuns Câştigător
| ascovit a răspuns:

Da se poate!
Faand miscare, astfel lichidul menstrual va curge mai repede, si in acest caz va trebui sa porti tampoane cu mia multe picaturi inscriptionate pe pachet.
Pe mine inainte ma tinea cam o saptamana, deoarece tot ce faceam era sa stau in pat si sa ma plang de dureri, acum am redus la 3 zile facand miscare happy

2 răspunsuri:
| bLoNnNda a răspuns:

Poti s-o opresti pentru vreo doua ore:d eu asa fac daca vreau sa intretin relatii sexuale si sunt pe stop, intrerup pentru 2 ore cat imi fac treaba si dupa e ok. Un dus foarte fierbinte.Stai la dus vreo 10-15minute,lasi sa curga apa fierbinte pe tine pe tot corpul si apoi cand o sa iesi o sa fii cam rosie dar doua ore nu mai ai probleme:d Nu e foarte recomandata apa fierbinte in perioada asta dar. la nevoie e folositoarelaughing in rest ca sa iti treaca mai repede poti face multa miscare, multe exercitii fizice.Dar asta trebuie sa faci inca din prima zi de menstruatie..mult efort fizichappy :* ai grija de tine:*

| ScapaMaDeEa a răspuns:

Buna! Menstruatia poate fi intarziata cu vitamina K, dar eu nu iti recomand aceasta solutie. Menstruam ca sa eliminam impuritatile si toxinele, nu sa le pastram! Ovulul, o data ce nu este fecundat, se elimina prin menstruatie, ceea ce este foarte bine! Daca vrei sa mergi la piscina, mare etc, poti folosi tampoane interne(O.B-uri), numai in cazul in care nu mai esti virgina, pentru ca altfel, o sa-ti rupi acea membrana numita himen. Funda? happy