| Copchilu95 a întrebat:

Stiu ca mai sunt 2 saptamani pana la inceperea scolii, as vrea sa ma mut de la un profil real la un profil uman ( de la un liceu la altul ) si nu stiu cum sa le spun parintilor, nu prea am curaj... Ei chiar vreau sa continui profilul real, insa sincer nu e de mine si vreau sa fac dreptul, ce sa fac?!

2 răspunsuri:
| iiSceneXX a răspuns:

Buna.
Trebuie sa vorbesti cu parintii, sa le explici ca nu asta e inclinatia ta! Trebuie sa ii faci sa inteleaga ca nu iti place profilul real. Discuta cu ei, ei sunt singurii in masura sa te ajute. Nu te feri de ei, parintii sunt singurii care iti vor binele! bafta

| Doηηa a răspuns:

Mi se pare o prostie sa te duci unde vor parinti, ca nu merg ei la liceu in locul tau, tu trebuia sa alegi de unul singur.
Le spui pur si simplu, de ce sa nu ai curaj?!
Oricum e prea tarziu sa te transferi, poate pe semestru 2.