| andreeabujor a întrebat:

Stiu un baiat de 6 ani, si imi place de el inca de cand l am cunoscut, aveti idei de cum sa il fac sa ma placa? Sau macar sa devenim mai apropiati? Eu sunt mai timida de fire, si la scoala nu prea vorbim, doar pe messenger, da nici aici nu prea avem ce sa vorbim. Va rog ajutati ma! Dau funda! Mersi

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Hey! Eu unul sunt de parere ca daca va stiti deja de 6 ani atunci acel baiat deja a inceput sa simta ceva pentru tine...

Uite, sper sa te ajute cat de cat! :D
http://blog.dito.ro/articole/cum-sa-faci-un-baiat-sa-te-placa/

Succes!

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai si in astia 6 ani tu n-ai facut nimic? Aiurea zic eu...Incearca sa te imprietenesti cu el, fii subtila, buna, draguta, intelegatoare cu el, incearca sa-i fi cea mai buna prietena, dupa aceea ii spui ceea ce simti si vezi daca si el simte la fel, nu mai pierde timpul! Succes! happy

| Kenya a răspuns:

Vorbeste cu el dezvoltand subiecte ce va plac amandurora.

| intrlp a răspuns:

Aoleu,la 7 aveti o relatie, la 10 ani va casatoriti si la 15 ani faceti copii ca tiganii.Serios acum, opriti-va din chestii de astea ca nu o sa va tina.Ati putea maxim sa fiti amici.Si multi se plang ca de ce se joaca copiii cod.Si mai ales ce sa vorbesti la 6 ani? Despre adunari si alfabet.Eu la 6 ani ma gandeam la Lego si nici macar nu stiam de jocuri video, abia pe la 10.

| RainmakerX a răspuns (pentru intrlp):

A zis ca "Il stie de 6 ani" nu ca au 6 ani. Este o diferenta...

| intrlp a răspuns (pentru RainmakerX):

Atunci incurajeaz-o tu cum sa procedeze in aceasta situatie.

| intrlp a răspuns:

A nu ce naspa si ce m-am atat.Atunci da, poti sa incepi o relatie cu el.Si data viitoare sa scrii ce varsta ai.Ai putea sa vorbesti ce el, daca vezi ca se leaga ceva intre voi invita-l la o intalnire, si apoi mai vedem.