| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare.
De ceva timp imi place de un baiat, mai mare dar nu am vorbit niciodata, in schimb ma cunoaste!
Dar nu stiu... cum credeti ca as putea sa-l fac sa ma placa sau macar sa vorbim. Adica eu sunt o fire foarte timida si nu vad cum as putea sa vorbesc cu el!

23 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Hristos a Înviat!
Nu arunca sentimentele înaintea evenimentelor.
Până nu stai cel puțin o dată cu el de vorbă, nu vei cunoaște reacția lui.
Timiditatea o lași acasă.
Pa, pa.

| BeiiBiiiyoo a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Adevarat a inviat!
Nu am ce sa vorbesc cu el! Nu pot! pur si simplu atunci cand il vad raman asa statuie sau ma prefac ca nu am nimic!
O sa se organizeze o excursie la niste manastiri si e posibil sa vina si el.
Ai vreun sfat?!

| gingergirl1 a răspuns:

Heey! Vreau sa iti spun ca si eu sunt la fel ca si tine~! Destul de timida! Si mie mi-a placut de un tip, ne cunosteam, stia ca il plac, ne uitam unu' la altu' ca doi prosti dar nu veneam niciunu' la altul sa vorbim laughing
Ma rog daca nu ai curaj sa vorbesti fata fata cu el incearca pe mess, facebook...
Succes! happy
Sii...am vazut raspunsurile tale de mai jos! Vreau sa iti spun ca si mie in clasa a5a mi-a placut de un baiat mai ''popular''(bine dar el vorbea si se baga in seama cu toata lumea-inclusiv cu minebig grin ) ma rog asta-i alta poveste, Eu zic sa te faci mai obeservata! Nu stiu...imbraca-te mai frumos, aranjeaza-ti parul altfel! si treci pe langa el! POt sa te intreb ceva? ''respectivul''de care ne povestesti tu stie ca il placi? happy

| BeiiBiiiyoo a răspuns (pentru gingergirl1):

Nu cred... dar este posibil pentru ca atunci cand ma uit la el ma inrosesc toata sau incep sa rad! sau prietenele mele incep sa susoteasca pe la spate.

| BeiiBiiiyoo a răspuns (pentru gingergirl1):

Banuiec ca stie pentru ca mereu cand ma uit la el ma inrosesc, si prietenele mele mai susotesc laughing deci cred ca stie!

| SunnyDay88 a răspuns:

Intalneste-i privirea si pastreazai-o 5 secunde si zambeste. daca te place si e interesat va veni la tine.( e un truc demonstrat care tot timpul functioneza). daca nu vine uita-l. nu vrei o relatie cu cineva in care numai tu sa muncesti si sa duci greul.

| e7d7n7 a răspuns:

Na păi atunci lasă că vine alta mai curajoasă!

| BeiiBiiiyoo a răspuns (pentru e7d7n7):

Ohh... faza este ca nu vreau sa ma fac de ras!

| e7d7n7 a răspuns (pentru BeiiBiiiyoo):

Prin ce să te faci de râs în a exprima sentimentele unui băiat? Lasă prostiile!

| BeiiBiiiyoo a răspuns (pentru e7d7n7):

Pentru ca eu nu sunt ca celelalte prietene ale sale. Nu imi pun sutiene cu push up, nu ma fardez, ma imbrac normal, nu am fite!
Eu am vrut doar sa intreb ce as putea sa-i spun pentru a ma baga in seama! Pentru ca buna din senin nu-i pot spune! m-ar mai crede si dilie!
Am vrut sa caut ceva care sa ma ajute sa-i arat ca il plac!

| e7d7n7 a răspuns (pentru BeiiBiiiyoo):

Degeaba îi arăţi că îl placi, este foarte probabil ca el să nu te bage în seamă.
Cel mai bine ar fi să îl adaugi la prieteni pe facebook şi începi să vorbeşti acolo, o să-şi dea seama ce vrei!

| BeiiBiiiyoo a răspuns (pentru e7d7n7):

Il am in lista! Si am vorbit o data cu el de un like pe o pagina.

| e7d7n7 a răspuns (pentru BeiiBiiiyoo):

Păi vorbeşte şi tu ca între prieteni, încearcă să-l cunoşti, nu doar în anumite situaţii.

| BeiiBiiiyoo a răspuns (pentru e7d7n7):

Bine. O sa vad ce o sa fac!

| e7d7n7 a răspuns (pentru BeiiBiiiyoo):

O întrebare, câţi ani are respectivu şi câţi ani ai tu?

| BeiiBiiiyoo a răspuns (pentru e7d7n7):

Sunt doi ani intre noi. Dar asta nu conteaya caci a mai fost cu fete de varsta mea! Hai sa pastram misterul!

| e7d7n7 a răspuns (pentru BeiiBiiiyoo):

Deci tu ai 12 ani şi el 14.
E joacă de copii, nu o să fie nimic serios!

| BeiiBiiiyoo a răspuns (pentru e7d7n7):

Ba nu laughing))))))

| ruxyycriss44 a răspuns:

Hristos a inviat! Daca chiar iti place de el ar trebui sa il saluti sa incepi prin chestii marunte sa vorbesti cu el. Dupa un timp o sa vezi ca iti vine foarte usor sa vorbesti cu el despre orice chiar daca esti mai timida. Pana la urma va trebui sa ii spui si daca si el simte la fel cu atat mai bine happy daca nu, nu trebuie sa fi dezamagita sunt multi baieti pe lume, niciodata nu poate iesi perfect din prima. Bafta multa! :*

| BeiiBiiiyoo a răspuns (pentru ruxyycriss44):

Pai as vorbi cu el dar faza este ca imi este rusine. El este un tip de treaba si este genul de baiat mai dur dar sensibil dar nu stiu... nu pot sa-i spun Buna sau sa-l salut daca nici macar... nu am mai vorbit altcandva.
Adica mi se pare ciudat... in plus suntem din grupuri diferite! El este cunoscut prin scoala si chestii de genul iar eu sunt faat timida care iese pe hol, vorbeste cu niste prietene intra in clasa si sta in banca!

| ruxyycriss44 a răspuns (pentru BeiiBiiiyoo):

happy Nu are de ce sa iti fie rusine orice prietenie incepe cu o prima discutiehappy nu ai cum sa eviti asta trebuie sa incerci nu ai nimic de pierdut. Pur si simplu il saluti happy

| BeiiBiiiyoo a răspuns (pentru ruxyycriss44):

Dar cum sa incep?

| xXPandaXx a răspuns:

Hey, si eu eram inainte ca tinepuppy dog eyes Trebuie sa incepi usor sa vorbesti cu el, adica cu lucruri marunte, sa incepi sa-l saluti, in pauze cand e pe langa tine sa-l intrebi ce face, si daca te inrosesti la fata zii si tu ca ai febralaughing poate se va ingrijora si va vrea sa aiba grija de tine, sau din acel moment ar putea sa inceapa sa vorbeasca cu tine mai mult. E greu sa fii cu cineva daca esti timida, mereu asta e problema in unele relatii, dar asta nu conteaza, daca il iubesti lasa timiditatea putin cate putin si fa-te remarcata prin gesturi, atunci cand esti prin preajma lui zambeste'i, dar ai grija ca acest baiat sa te vrea pentru ceea ce esti, pentru caracterul si persoana ta, nu pentru altceva puppy dog eyes Baftapuppy dog eyes