| justyoung9 a întrebat:

Sunt baiat, adolescent. Credeti ca ar trebui sa-mi rad parul pubian? Nu am facut-o niciodata..Cum s-o fac fara durere si urmari neplacute? Mersi.

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Dacă nu te deranjează, nu-i musai; la fel, dacă nu ai vreo prietenă care să protesteze când mai pică vreun fir pe „acadea", iar nu-i musai.
Altfel, poate ar fi mai bine să scapi de el.
De asemenea, e util să-l tai dacă nu ești prea dotat - oferă o ușoară iluzie de „mai mare".
Personal, eu folosesc un aparat de tuns (simplu) cu acumulatori sau chiar și aparatul de ras (dar e mai periculos și în plus irită mai rău).

| OnuOnulică a răspuns:

Nu e necesar. Dacă nu vrei pur și simplu nu o face. Însă, dacă vei vrea să-l razi atunci pune puțină spumă cum e la bărbierit. Apoi, folosește aparatul de ras.