| anonim_4396 a întrebat:

Sunt clasa a7a, la anul voi fi a8a si de pe acum ma gandesc ca o sa ma duc la liceu si ca voi avea colegi noi. sad O sa-mi fie atat de greu sa ma despart de generala si imi pun atatea intrebari...Eu sunt o fire mai timida si mai retrasa si mi-e frica sa nu fiu respinsa de noi colegi pe care ii voi avea. Mi-e greu sa ma gandesc ca nu voi mai avea aceleasi prietene si colegi nebuni... Voua va fost usor cand ati intrat la liceu?

4 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Glumestilaughing
Liceul e un blestemsad
Nici nu se compara cu generalaoh go on
Nu credeam ca voi vedea atatea fite pe metru patrat, atatea scandaluri, atatea intrigi, atatea ambitii cat mi-a fost dat sa vad in 2 ani de liceu
Cand ma gandesc ca mai inca pe atatI don't want to see

| Farcas a răspuns:

Te inteleg pentru ca si eu am fost in situatia ta.Liceul e poate cel mai frumos lucru din adolescenta unde iti petreci aproape toata adolescenta.Nu te teme, nu ai de ce.Stiu ca e greu sa te desparti de colegii tai actuali cu care te-ai imprietenit dar si noii tai colegi sunt oameni. Cu toate ca esti o fire mai retarsa nu arata sa se vada asta, prezinta-te si fa cunostinta cu toti, poarta-te frumos cu fiecare si ajuta`i cand au nevoie.Cu timpul ai sa le castigi increderea si ve-ti ajunge sa fiti prieteni buni. Succes.

| SEAL a răspuns:

Nu cred ca o sa fi respinsa pentru ca acolo nu sunt relatii intre colegi acolo se formeaza pentru ca toti sunt noi acolo

| Miss Sintetic a răspuns:

Eu sunt clasa a 9a. Anul asta am intrat la liceu. Mi. a fost destul de usor sa ma adaptez pentru ca in generala am fost la colegiu [erau clase de la a5a la a12a] si pot spune ca e destul de usor sa. ti faci noi prieteni. Avand in vedre ca toti sunt noi, chiar daca tu esti o fire retrasa ceilalti vor interactiona cu tine din dorinta de a.si face prieteni si asta simplifica subtantial lucrurile.

stai chill mai ai un an si lucrurile se mai schimba. oricum bafta sa intrii intr. un liceu bine cotat.