| anonim_4396 a întrebat:

Sunt clasa a8a si AR TREBUI sa facem banchet. Toata clasa vrea la munte, dar diriga ne tot repeta ca NU ARE CHEF, ca e o raspundere prea mare, ca nu suntem cuminti, ca trebuie facute multe acte, etc. Ba mai mult, i-a pus pe parinti sa organizeze, dar ce parinte are timp? Toti sunt la serviciu si au treaba. Poate vom face in Bucuresti, deci ce localuri dragute si nu foarte scumpe recomandati pentru un banchet?

2 răspunsuri:
| Beccaaa a răspuns:

Daca voi vreti la munte ar trebui sa insistati mai mult. Pana la urma nu termini in fiecare zi scoala generala si aceea e ziua voastra speciala, nu a dirigintei. Ar trebuii sa va ia mai mult in serios. Incearca sa o convingi, poate da roade.

| anonim_4396 explică (pentru Beccaaa):

Ai dreptate, asa voi face. happy