| Ingeras1259 a întrebat:

Sunt cu un baiat de 7 luni,dar acum s-a schimbat...el zice ca ma iubeste, dar eu cred ca ma inseala...cum fac sa-mi dau seama daca ma minte sau daca eu am dreptate?

Răspuns Câştigător
| DenisaE a răspuns:

Buna, in primul rand ce te face sa crezi ca el te-ar insela? Daca simti ca te inseala, inseamna ca ai si un motiv. Mai exact care este acest motiv? In majoritatea cazurilor motivele de baza pentru care cineva se simte inselat este ca partenerul nu mai raspunde la fel de des la telefon sau se vad mult mai rar. In cazul in care tu ai dreptate, consider ca trebuie sa astepti. Nu recurge la metode de genul sa il umaresti sau sa il suni din 5 in 5 minute. Mie cel putin mi se par metode exagerate. Daca el chiar te inseala la un moment dat o sa se dea de gol. E imposibil sa ascunzi orice urma. Daca este adevarat si fata respectiva stie despre tine nu cred ca o sa accepte mult timp situatia, dar daca nici ea nu stie ca el mai are o iubita o sa faca o greseala, poate sa il sune in timp ce este cu tine si se va da de gol. Oricat ar incerca sa se ascunda nu o sa mearga foarte mult timp. Bafta si sper totusi ca impresia ta sa fie una falsa dar daca nu e, nu uita, Inselatul este o alegere, nu o greseala. Daca te inseala cel mai bine este sa pui capat relatiei definitiv.

4 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Dacă nu ai încredere în el şi crezi că te minte, atunci degeaba aveţi o relaţie. O relaţie este bazată pe încredere, dragoste şi respect.
Cum îţi dai seama? Aştepţi să vezi cum decurge situaţia şi o să îţi dai seama cine a avut dreptate şi cine nu.

| SkyPilot a răspuns:

Urmaresti micile lui gesturi. Daca spune adevarul te cauta, vrea sa fie cu tine, e atent la ce spui, te atinge, te invita si pe tine cand se intalneste cu prietenii, stii intotdeauna unde este.

| danay72 a răspuns:

Minciuna are picioare scurte si sigur vei afla daca te insala din modul in care se poarta, iti vorbeste. Unele articole utile pentru cupluri, poti gasi pe situl jw.org sectiunea cupluri.

| DjNick112 a răspuns:

Te indepartezi putin de el, sau ma rog, asa ii dai impresia, ca iti pasa mai putin, si in felul asta vei vedea cum se comporta, lasa-l pe el sa vezi daca insista.