| FataCuOchiiCaprui a întrebat:

Sunt cu un baiat de doua saptamani si ne intelegem foarte bine(pana acum am vorbit decat la telefon pentru ca el a fost la munca si nu am putut sa ne vedem decat odata - in seara in care ne-am cunoscut). Mai demult mi-a scris intr-un mesaj ca ma iubeste si eu l-am sunat si i-am spus ca nu poate fi vorba de iubire dupa numai o saptamana de relatie. Dupa asta a terminat cu mesajele de genul dar mi se pare ca momentan suntem decat prieteni(de fiecare data cand vorbim la telefon vorbim decat despre filme muzica etc nu despre relatia noastra). Inainte sa-i spun ca nu are cum sa ma iubeasca(m-am exprimat ceva de genul,, pe mine ma lasi cu vrajelile astea ca n-am 5ani")vorbeam despre viitorul nostru si ne faceam planuri(spunea ca vrea sa vina sa-i cunoasca pe ai mei sa vorbeasca cu fratele meu despre noi - ei sunt colegi de munca si prietenul meu este cu 10ani mai mare ca mine, dar acum spune ca vrea sa vorbeasca cu el dar mereu imi spune ca nu a avut ocazia si ca o sa vorbeasca alta data) dar acum avem discutii mai degraba amicale. CE sa fac sa ma reapropi de el pentru ca deja am inceput sa tin la el si nu vreau sa ne certam.Ar fi o solutie sa-i spun ca-l iubesc?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O solutie ar fi sa mai iesiti din casa. impreuna, ar fi ideal. la un suc, sau in parc, sau undeva... ca oamenii normali.

2 răspunsuri:
| valy a răspuns:

Da... una foarte importanta.in caz de nu ai cunostinta se poate intampla sa fie dragoste la prima vedere, sau poate a gasit ceva la tine ce i-a placut enorm fata de celalalte persoane.si de asta a crezut ca poate e vorba ca te iubeste. tu ai reactionat foarte prost.ai merita acum dupa atata relatie daca vrei sa ii marturisesti sa iti faca si el la fel.nu stiu.ar trebui sa iti ceri scuze pentru felul cum te-ai comportat si daca iti intoarce spatele sa nu te miri.ca asa meriti.nu stiu.roaga-te sa nu ii fi disparut atentia pentru tine si inca te mai iubeasca.asa ca pune mana si cere-ti iertare si marturisestei sentimentele

| FataCuOchiiCaprui explică:

Am vorbit normal si dupa discutia aceea dar nu a mai adus vorba de iubire.Am intalnire cu el maine si mi-a spus ca abia asteapta sa ma vada si sa ma sarute. Mi s-a parut aiurea sa-mi zica,, te iubesc'' dupa o saptamana(mai ales ca atunci cand imi povestea despre fostele lui imi zicea ca a tinut mult la una, ca si-ar fi dat viata pentru alta etc.). Are 25de ani si mi se pare greu de crezut ca s-a indragostit la prima vedere ca un adolescent(a recunoscut ca a avut cel putin 20 de prietene).