| FataCuOchiiCaprui a întrebat:

Nu stiu ce e mai bine sa fac...Sunt cu un tip cu 10ani mai mare ca mine(eu am 15ani) si ma simt foarte bine de fiecare data cand sunt cu el si exista si o comunicare buna intre noi(vorbim absolut orice) dar problema e ca toti se opun relatiei noastre(cand spun toti ma refer la fratele meu mai mare care are 23de ani si prietena lui care intamplator e verisoara cu prietenul meu). Ei ma ameninta ca daca nu ma potolesc ii spun mamei tot si nu prea cred ca ar fi de acord.Prietenul meu a incercat sa vorbeasca cu ei dar ei tot se opun.Ar fi bine sa fiu pe ascuns cu el? Adica sa nu stim decat noi.Eu deja tin foarte mult la el si nu vreau sa ne despartim din cauza lu fratemiu. O alta problema ar fi ca el vine acasa doar o data pe saptamana(munceste in Bucuresti) si nu putem, petrece prea mult timp impreuna. Ultima data cand l-am sunat mi-a raspuns fratemiu la telefon si m-a intrebat ce treaba am eu cu el.Acum mie teama sa-l sun de frica sa nu-mi raspunda iar fratemiu. Voi ce ati face in situatia mea? Ati risca sa fiti pe ascuns cu persoana la care tineti sau ati face ce ar vrea fratele meu? Multumesc pentru raspunsuri.Am uitat sa spun ca el e foarte bun prieten cu fratemiu si lucreaza amandoi asa ca ar fi posibil sa mi raspunda el la telefon.Sa-l sun sau nu?

Răspuns Câştigător
| roxx23 a răspuns:

Normal ca merita sa fii cu el pe ascuns! Gandeste`te ca sunt milioane de fete care si-ar dori sa fie iubite si intelese de prietenii lor...si crezi ca le-ar pasa daca ar sta pe ascuns cu ei? Mie una nu.in plus o relatie pe ascuns este mult mai palpitanta.si ca tot ai pomenit de distantza.eu sunt de aproape 10 luni cu prietenul meu si nu stiu daca in 10 luni ne-am vazut de 10 ori happy dragostea nu inseamna doar contact vizual, ci in primul rand comunicare, intelegere, incredere, respect.
Deci.traitzi`va povestea de dragoste fara sa va ganditi la consecinte.si daca e sa fie ceva mai serios, cu siguranta timpul va rezolva si problema cu ai tai :* fii fericita!

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inainte de a ma arunca cu capul inainte intr-o relatie destul de riscanta(vezi diferenta de varsta si tineretea ta) eu as mai face sapaturi in legatura cu prietenul tau, cautand date si din alte surse decat el si fratele tau. Nu pot spune sigur, dar s-ar putea ca fratele tau sa stie cate ceva negativ despre el, pe care nu vrea sa ti le spuna(fustangiu, neserios, etc). Dupa ce vei avea mai multe date, din surse neutre, vei putea lua hotararea potrivita. Numai bine!

| FataCuOchiiCaprui explică:

Eu stiu ce are fratele meu cu el...nu se cunosc de mult timp(l-a conoscut in aceeasi seara in care l-am cunoscut si eu)...in primul rand prietena fratelui meu l-a vorbit de rau in fata lui(cum ar fi un vagabond) si in al doilea rand el a fost implicat intr-un scandal cu o minora insa a castigat procesul. Oricum el mi-a spus toate astea fara ca macar sa intreb si se vede ca s-a schimbat. MI-a spus in fata ca nu e obsedat de sex si ca vrea o relatie frumoasa si ca nu vrea sub nici o forma sa-si bata in vreun fel joc de mine. El chiar mi-a spus ca e de acord sa vina sa-i cunoasca pe ai mei si sa le explice situatia dar nu am fost de acord.

| HySpear a răspuns:

Da merita sa va intalniti pe ascuns, mai ales daca va iubiti atat de mult, va intelegeti... iubirea nu are varste, sa stii happy
Vorbeste cu el, sa va intalniti intr-un loc numai al vostru, si nu nu as face ce ar face fratele tau, nu m-as baga...
Sa fi iubita happy :*

| NuAmHabar a răspuns:

Eu daca as fi fost tu, nu m-as fi combinat cu el. DIN CAUZA VARSTEI! E mult prea mare!

| Aiwendil a răspuns:

Nu merita. Un lucru ar fi varsta. E prea mare diferenta. El si-a trait copilaria, tu nu. El ar trebui sa stea cu fete de varsta lui.Nu cu o adolescenta.Eu zic sa ai incredere in fratele tau. El doar te apara, nu vrea sa te ranesca. Daca cei doi sunt foarte buni prieteni e logic ca fratele tau il cunoste bine pe cel care il iubesti si stie cum e respectivul cu adevarat.Stii cum se spune. Dragostea e oarba.Nu stii ce interese are tipul acela.Si in plus traieste-ti viata. E timp de dragoste suficienta in viata.
Bye!

| adelina_5429 a răspuns:

Vorbeste cu iubitul tau sa fiti pe ascuns...si spune-i sa iti dea un msj, ceva cand nu e fratele tau pe acolo. Daca fratele tau chiar nu este de acord cu relatia voastra

| catalin1948 a răspuns:

Pai daca ti la el si il iubesti lupta pentru el, nu ai ce pierde.Ai putea sa vorbesti si cu parintii tai sa-i expui situatia voastra si poate or sa inteleaga