| blue_9062 a întrebat:

Sunt cu un tip de 6 luni dar as vrea sa ma despart de el si nu stiu cum.Inainte era mai dragut cu mine dar acum ma enerveaza pur si simplu. E foarte gelos si se supara cand ies cu fetele in oras si nu cu el. Vreau, daca puteti sa imi dati un motiv sa ma despart de el pentru ca nu vreau sa ii spun in fata toate aceste lucruri.

Răspuns Câştigător
| Baton a răspuns:

In general gelozia si prostia dor tongue
pe tine te doare pe undeva ca este gelos pe tine si tu nicinu i-ai dat motive iar pe el neaprat trebuie sa il doara prostialaughing

nu iti trebuie nici un motiv!
pur si simplu nu mai vrei sa fi cu el si gata.nu te lungi ca nu are rost.
ii spui fain frumos in fara ca nu iti plac figurile pe care le face atunci cand vrei tu ceva si cu asta basta.ori termina ori termini tu cu el.
e foarte simpla povestea happy

5 răspunsuri:
| Tweetymrrr a răspuns:

Spune`i ce simti,evitand sa-l jignesti, de exemplu:Esti un tip pe cinte, stii...nu prea cred ca te merit.happy.Tu esti ok, eu insa am nevoie de o pauza.Eu asa as procedabig grin

| Enma a răspuns:

Men... face asa pentru ca nu-i oferi destula atentie te-ai intrebat vrodata daca si el face asa pentru ca nu mai e ca inainte si te pierde si e gelos cei cu tine? mai bine incearca sa schimbi tu lucrurile dar daca chiar vrei sai dai cu flit si sati bati joc de el spune-i ca nu mai e cum era si gata dar daca e gelos inseamna ca tine mult la tine nu inteleg dc ii faci asta laughing

| Squmppaaaa a răspuns:

Buna scumpalove struck
dupa mine ar trebui pur si simplu sa i zici ceea ce simti.fa-l sa'i para rau...
a doua varianta e sa fi si u la fel ca elhappy sa i arati ce sufokant si enervant ebig grin BAFTA!:*:*:*: fundita:?

| Bluef4 a răspuns:

De ce sa nu ii spui in fata? Adica e vina ta ca el e un magar cu fata de gandac divortat? Nu, este vina lui ca va despartiti si merita macar sa ii spui lucrurile in fata! Spune-i ca te-ai saturat de atitudinea lui de rahat, si te-ai saturat de cum se poarta in fiecare situatie( aici sa dai cateva exemple). Orice om merita sinceritate, chiar si o buturuga strivita cu fata de harciog vienez care e gelos! Intelegi? Asa ca spune-i totul si spune-i ca nu vreti sa mai fiti impreuna, sa te scuteasca te scuze pentru ca nici macar la fund nu te poti sterge cu scuzele lui!
P.S: fa-l sa se simta inferior si sa ii pare nespus de rau, sa simta ca a pierdut ceva foarte importnant, adica pe tine:d succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bun lucru pe care il poti face este sa te desparti de el si sa ii spui si adevaratul motiv. Daca simti cu adevarat ca nu iti mai face bine sa stai in aceasta relatie nu mai amana momentul despartirii. Succes!