| anonim_4396 a întrebat:

Problema mea sta cam asa: Sunt cu un baiat de 7 luni si el e cu mine in clasa. Si luni seara eram la o prietena si cand am venit acasa i-am trimis mesaj ca ma pun in pat. Dar inainte am intrat 5 minute pe mess si m-a cautat cu detectorul si s-a despartit de mine pentru asta.Ca cica l-am mintit. [E a 6-a oara cand se desparte de mine].SI mi-am propus sa nu-l mai iert. Sa nu mai fiu cu el. Pur si simplu nu aveam nimic, nu am suferit absolut nimic. SI marti la scoala a venit la mine ca vai sa-l iert si tot a insistat.Si l-am iertat. L-am iertat din mila pentru ca nu mai tin la el. Nu stiu de ce. Din ce cauza. Il iubeam enorm de mult dar de la faza aceea sau nu stiu de ce...nu mai vreau sa-l vad. Si la scoala si in oras incerc sa-l evit ma simt sufocata. Si mai ales ca ma constrange extreeeeem de tare. Si as vrea sa ma despart de el. Dar nu stiu cu ce motiv, nu as vrea sa ii spun ca nu mai tin la el. Ar fi mult prea dureros el e o fire foarte sensibila, de la orice se supara si sufera. [Asta zice el]. Si cica tine mult la mine. Nu stiu ce mi s-a intamplat. Acum 2 saptamani era totul pentru mine...Acum. Nu mai inseamna nimic.Am nevoie de sfaturi! Ce sa fac? Si cum sa fac? Dau funda:*

Răspuns Câştigător
| Ea12345 a răspuns:

De ce sa te simti constransa? E viata ta, nu trebuie sa ti-o irosesti facandu-l pe el sa se simta bine. Tu nu esti fericita, ba mai mult, nici nu-l mai placi. Spune-i frumos ca tu crezi ca e cazul sa puneti punct si ca lucrurile dintre voi nu sunt asa cum te asteptai dupa ce v-ati impacat. SImplu si usor.

Multa bafta!

| Florinapopica a răspuns (pentru Ea12345):

Ma simt constransa pentru ca imi interzice multe lucruri. Nu am voie facebook si mess. Toata ziua ma uit la pereti. Ca alte ocupatii nu amstraight face

| Mirunelu a răspuns (pentru Florinapopica):

Nu-i permite sa aiba puterea asta asupra ta. Spune-i ca nu poti sa traiesti ingradita, fara mess, fara facebook si ce-ti mai interzice el. Si daca nu se impaca cu ideea mai bine o luati fiecare pe drumul lui. Explica-i ca te indeparteaza de el cand face asa, ca nu-ti place ca incearca sa te controleze.

| Ea12345 a răspuns (pentru Florinapopica):

Si? Refuza sa-i accepti regulile astea prostesti. E viata ta, nu te lasa condusa.

7 răspunsuri:
| caterinasmile a răspuns:

Uite eu aproape mereu cand raspund dau si un exemplu din viata mea.Si eu am avut o relatie asemanatore mai demult.La fel imi dadea papucii de exemplu ca i-am zis "pa" si nu "pa iubire" sau tot felul de tampenii de astea.Mi'a dat papucii de multe ori si spunea ca nu imi vrea sa se impace cu mine si de astea iar a doua zi tot la mine era.Venea si'si cerea scuze.L; am iertat pana intr'o zi cand la fel ca si tine nu am imi simtit nimic si totusi m-am impacat cu el. Dar dupa aproape o saptamana m-am dus si i-am zis adevarul chiar daca si el la fel ca si prietenul tau spunea ca e o fire sensibila si de astea. Iam spus cam asa ca tin minte si acum la ce emotii aveam "imi pare dar mi'ai dat de prea multe ori papucii si simt intr'un fel sau altul chiar daca stiu ca tii la mine, ca iti bati joc de mine, de rabadarea si sufletul meu "...a inceput sa zica ceva acolo ca ii pare rau si eu am pus punctul pe i si i-am spus si ca nu mai simt nimic si ca pot avea ceva mai bun! Succes! FUNDA?

Răspuns utilizator avertizat
| trutu006 a răspuns:

Incearca sa iesi cu alt baiat si daca spune ceva ii spui ca el a vrut sa se ajunga la asta si ca el a sticat relatia dintre voi.

| Agachi_Cristina_1995 a răspuns:

Asa am patit si eu.Dar trebuie sa ii zici in fata ca nu mai simti nimic pentru el. pentru ca altfel iti distrugi viata..nu conteaza daca e sau nu sensibil tu zii in fata nu merita sa il ierti pentru ca face ce vrea din tine.