| AlvinTheBoy a întrebat:

crying sunt disperat! deci sunt clasa a 6-a rec ca n-am note de premiu 1 am 5 6 7... si vreau sa ma mut la alta scoala findca clasa mea e proasta rau daca iti inveti in clasa incepe sa scoata vorbe ca esti tocilar nu stiu ce. iar sora mea a terminat scoala si e la liceu spune ca acolo poti sa te intelegi cu ei ca frati. iar clasa mea ca draci se intelege eu n-am fost bun la mate din clasa a 2 iar maicamia nu vrea sa ma mute spunand ca raman repetent :l la matematica daca ma mut si tot nu vrea
Vreau sa-mi spuneti :
De ce nu vrea mama
si Cum s-o fac s-o fac sa ma mute

Răspuns Câştigător
| Nume a răspuns:

Auzi mama ta vrea sa te adaptezi si sa iei note bune ce conteaza ce zici alti nu-i baga inseamna si in plus tocilari sunt cei care invata pe de rost si apoi nu mai stiu nimicwinking

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Convinge-o ca nu ti-e bine aici si ca de aia nu inveti.

| fluturas a răspuns:

Tu chiar vrei sa te muti? de ce? daca o sa te muti crezi ca o sa ai alti colegi cu care o sa te intelegi mai bine? poate, dar nu-i sigur nici asta straight face daca sora ta ti-a zis asa, poate ea a avut norocul sa dea peste colegi adevarati si sa aiba o clasa unita

eu zic sa te trezesti la realitate! stiu cum ii ca si eu am fost asa, mai proasta, tu nu trebuie sa te uiti dupa ce zic colegii tai, ca pusca invidia ei de sparg, intotdeauna aia care invata mai rau o sa zica de aia mai buni ca-s tocilari, oar de ce confused? pentru ca ii mult mai fain si mai usor sa ii zici la unul ce tocilar ii si tu sa iesi la suprafata ce " inteligent " esti ca nu pierzi vremea cu invatatul, decat sa-i faci un compliment happy
si ce daca ai 5 6 7? inca nu ii gata semestrul mai poti sa-ti repari notele si nu are rost sa tii cont de ce zic colegii tai, inveti pentru tine nu pentru ei happy
eu zic sa nu te muti, cel putin eu asa cred ca nu are rost, trebuie sa le arati ca nu-ti pasa ce zic, ca poti invata si ca nu ti cont de ce zic ei

| simonna a răspuns:

Singurul lucru pe care il stiu este ca parintii iti vor intodeauna binele.

| ancaa_1330 a răspuns:

La fel ca tine am patit si eu... Dar nu m-a interesat ce credeu ceilalti despre mine. Nu are rost sa iti incarci mintea aiurea, cel putin eu la concluzia asta am ajuns. Nu trebuie sa te lasi de invatat doar pentru ca ceilalti o sa te creada tocilar. Zi ca ei si fa cum vrei tu. Sper ca ti-am fost de ajutor