| BiancaStefanescu a întrebat:

Sunt fata, am 13 ani si ma masturbez(doar clitoridian).O fac de mai mult timp.Ma simt foarte prost pentru ca stiu ca e pacat.Am incercat sa ma las, si am reusit sa nu o fac deloc timp de 3 saptamani.Acum ultima oara am facut-o azi. Vreau sa ma las,va rog ajutati-ma,in ultimul timp totul merge prost, si scoala si tot.Cum ma pot lasa?

Răspuns Câştigător
| adrianadi97 a răspuns:

Pff..desi sunt baiat si nu cred ca ar trebui sa dau sfaturi sper sa te ajute.Incearca sa petreci cat mai mult timp ascultand muzica, distrandu-te si scoate-ti din cap chestia cu ``am chef``. Daca nu merge las-o asa frate ca pana la urma suntem fiinte umane, fa-o daca iti place pentru ca esti mult prea mica sa-ti incepi viata sexuala. Faza cu pacatul mi se pare o abureala frate...nu ai ucis pe nimeni stai linistita acolo, daca te simteai asa prost n-o mai faceai deloc.Deci e corpul tau, faci ce vrei tu, mai ales daca iti place.

3 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Dai bataie, e ceva normal.Vinovata? nu ai de ce sa te simti.Vinovata te poti simti sau sa te simti 'prost' cum zici tu, numai cand te duci cu unu si cu altu si te 'freaca' aiawinkingCapul sus, e ceva normal.Mai ales ca ai avut curajul sa spui asa cevahappyMulte femei nu recunosc, si acele femei sunt trecute de pubertate.
o data pe zi e ok happy

suntserios
| suntserios a răspuns:

Scoala iti merge prost ca nu inveti nu ca te masturbezi.

masturbarea e benefica organismului si psihicului daca nu e facuta in acces si aleasa in detrimentul relatiilor sociale.

| alexys231 a răspuns:

Gaseste-ti un tip de 15 16 ani sau de cati vrei tu, cu care sa te intelegi ok, care sa fie curat samd explica-i ca iti doresti sa o faci. si trageti-o cu ala. sau fa-ti iubit.