| Al3xOtZa a întrebat:

Sunt in clasa a 8-a si nu stiu spre ce profil sa ma orientez. As da la turism si alimentatie, dar nu stiu in ce consta, ce materii se fac...Ma puteti ajuta? Astept raspuns urgent...Multumesc.pup

2 răspunsuri:
| thegreatgatsby a răspuns:

Dar tie ce iti place? Ce vrei sa faci mai departe?

| cristi1995 a răspuns:

Eu sunt la turism si alimentatie si iti spun ca sunt materii usoare. faci romana(3 ore pe saptamana), mate(3ore), franceza(2ore), chimie, fizica, engleza, sport, istorie, geografie, biologie, si materii de specialitate:bazele restauratiei la cre faci 5 ore pe saptamana, organizare la care faci 4 ore pe saptamana, apoi mai este si logica, igiena si cam atat.iti spun sa dai la turism ca este mai usor.