| anonim_4396 a întrebat:

Sunt in clasa a8a si imi place de n baiat cam timid di clasa la mine drept este ca si eu sunt un pic timida dar nici asa cum pot sa ii spun?

9 răspunsuri:
| dEutSa_8892 a răspuns:

Buna.eu sunt tot clasa a8a...si daca nu te plictisesc, ti-as spune mica mea poveste de dragoste cu actualul meu prieten pentru a`ti putea face o idee tongue

a venit acu 3-4 ani prima data la mine pe strada, cum l`am vazut m`am indragostit de el...eram foarte timida cand l`am cunoscut, pentru ca aveam abia 10 ani jumate laughing...
nu stiam ce sa fac sa ma placa si el...era combinat cu una dintre bunele mele prietene care eram mai mare ca mine cu un an sau 2...
intr-o seara am inceput sa-i scriu biletele in care ii ziceam ca il plac si ca as vrea sa fie prietenul meu...pana cand i-am dat aceste bilete prin intermediul unei prietene comune.acesta a refuzat din cauza ca eram mult prea mica.atunci si pur si simplu nu stiam sa fac nimic, decat sa ma uit la el... el avand 12 ani sau 13...
l`am iubit incontinuu, timp de 4 ani, chiar daca am avut si alti prieteni incercand sa-l uit, el ne avand internet, am reusit sa-l uit, dar nu mai mult de cateva luni, cand el si-a bagat net si am inceput sa tinem legatura ca fiind sora si frate...pana acu un an cand am aflat ca ma place... s`a tinut de mine 6 luni de zile, pana sa accept sa fiu prietena lui, eu crezand ca vrea sa`si bata joc...si ne mai crezand ca`l iubesc... l`am refuzat de nenumarate ori, pana cand intr-un final mi-am dat seama ca nu l`am uitat niciodata si am acceptat...acum pe 29 aprilie implinim 1 an.si crede`ma a meritat sa il iubesc timp de 4 ani de zile...si inca il mai iubesc enorm de mult.desi am trecut prin multe obstacole ale vietii... certuri cu familia mea si inca vreo cateva incidente ce a provocat aducerea relatiei noastre la despartire, dar din fericire nu ne-am despartit nici pana acu.si nici n`o sa ne despartim!

Sper ca povestea mea nu te-a plictisit...si ca ai invatat cate ceva din ea...
Acum in legatura cu problema ta, ca sa-i zc asa :
-incearca sa-l bagi in seama mai des
-cand in clasa cere ceva, ofera`te tu prima care sa-i dea
-de ziua ta, invita`l...si cand servesti la scoala cu bombane, sa fie primul servit [ dupa profesor ]
-cand va vedeti la scoala, dai un sarut ' amical ' pe obraz si zambeste`i des...
- invita`ti mai multi prieteni in oras, el fiind unul dintre el...
-incearca sa vorbesti cu el, pana cand ajungeti la discutia : iubit si iubita
-intreaba`l daca a mai avut prietena...sau daca are...si daca spune ca nu are. spune`i ceva de genu si nu ai vrea sa ai?!
-daca el e timid... e bine, acolo e punctul lui slab... tu incearca sa scapi de aceasta timiditate pentru ca nu este bine, fa tu primul pas...si incearca sa bati apropouri ceva de genu; " de ceva timp imi caut un prieten care sa ma iubeasca cu adevarat si nu gasesc..." " vreau prieten, dar nu pun baza in nimeni " " iubesc pe cineva, dar baiatul e prea timid si nu stiu ce sa fac"...si poate el o sa reactioneze la ultima faza... poate ca o sa te intrebe cine e sau cum se poarta iar tu poti sa-l descrii chiar pe el, in asa fel incat sa`si dea seama, dar nici prea repede nici prea tarziu...

Sper ca ti-am putut fi de folos macar cu o ideehappy >big grin

| Ys a răspuns:

Trimitei biletele... vb. cu el...plinbativa...

cristian
| cristian a răspuns:

Trimite-i o scrisoare in care-i impartasesti sentimentele tale.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai daca tie iti este rusine sa-i spui. fata in fata ...incearca printr-un bitel. Ia putin atitudine! si fetele trebuie sa fie indraznete.big grin
eu iti tin pumnii.hee hee
go on girl!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hey, spune la el: sorry eu sint timida, poti tu sa ma ajuti?
Yeap, is working

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aratai-o prin fapte... nu vorbe... succes

| allestrawberry a răspuns:

El te place?
Cum va intelegeti?
Inainte de a-i impartasi sentimentele tale, asigura-te ca nu o sa-l sperii.
Si nu trebuie neaparat sa-i zici fata in fata. Poti sa actionezi altfel... comportandu-te mai atent fata de el, vorbindu-i despre diverse, bagandu-l in seama... chiar daca esti timida, poti actiona astfel! Daca ai trecut peste aceste etape, si baiatul nu si-a dat seama ca il placi, fa cum au zis cei dinaintea mea.

| darkangelro1 a răspuns:

In clasa a 8-a nici nu visam la asa ceva, scoala, carti, altceva ar trebui sa te preocupe.

| Cristina_3321 a răspuns:

Dupa mine...ar trebui sa te cam dai pe langa el.
daca stii sigur k si el t place... ia atitudine.
daca nu. incearca se t bagi p sub pielea lui.
si poate iese ceva`hee hee

Sucees! happy