| bebitza a întrebat:

Sunt inarcinata in 7 saptamani.
de cateva saptamani ma simt foarte rau, ma cert cu toata lumea, mami mereu urla la mine din indiferent ce motiv...
nu e zi sa nu ma enervez si sa nu plang
stiu ca nu e bine deloc asta pentru bebe dar cum sa fac sa fiu mai indiferenta fata de rautatile celor din jur?

8 răspunsuri:
| Cristianne a răspuns:

In 1 rand, ...cati ani ai?

| cossmy a răspuns:

Incearca sa ii ignori... da cati ani ai?thinking

| Rizer a răspuns:

Cate intrebar mai puneti si voi? Rapunde-tii nu adresatii alta intrebare, ia vaintrebat problema ei personala si voi ce faceti ii raspundeti cu o alta intrebare?
Nu mi se pare civilizat!

| LucianaaaX a răspuns:

Fii mai calma. Daca te enervezi asa tare te poti inchide in camera ta si sa te gandesti la viitorul tau copilas.Sau poti pur si simplu sa nu te contrazici cu nimeni, sa stai calma si sa te tot gandesti la bebe.Pa,pa si sarcina usoara! :X

| marya a răspuns:

Fi indiferenta la ce spun celalti ai un bebe cu tine si nu ii face tocmai bine nu mai plange
vorbeste cu mama ta de ce este asa cu tine intr-o discutie deschisa
daca vezi ca nu te intelege doar cand e nevoie vorbesti cu ea
si ai grija de bebe

| Clauditza a răspuns:

Cati ani ai?

| ely92music a răspuns:

Ai grija, primele doua luni sunt vitale pentru copilul tau! Atunci se formeaza adn-ul lui! Stresul, fumatul, supararile pot afecta grav in aceasta perioada fatul! Nu te enerva! O singura miscare in adn-ul lui si o sa il ai bonav toata viata, nu cred ca ai vrea sa ai un copil bolnav sau handicapat. Gandeste-te la el. Si mai ales ai grija de tine si ce mananci. Nu lua in seama lumea caci nu ea o sa aiba apoi grija de copilasul tau. Ai sa vezi ca nu e nimic mai frumos pe lume decat sa ai un copil. Ai sa il iubesti mult pentru ca e din tine deci ai grija de el. Incearca sa vb cu mama ta si sa ii explici cat e de vital ca tu sa fii linistita in perioada asta. Sau arata-i materiale de pe net. Ea trebuie sa fie cu tine acum, nu impotriva ta! Te-am pupat si ai mare mare grija de u!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cati ani ai ?