| Little Kid a întrebat:

Sunt intr-o stare f nasoala, si nu stiu ce as putea face sa scap x(. Sunt plictisitaa.Cand ma gandesc la baiatul de care imi place ma simt ...nu stiu cum sa zic...adica el cunoaste baieti si fete populari(desi face parte dintr-o gasca normala) si mie nu-mi place delocsad ne cunoastem din vedere si am observat ca se uita la mine >8- dar nu stiu sigur daca ma place.cunosc o fata din gasca lui (care inainte statea cu noi) si nu stiu cum i-asi punea spune sa ne invite pe mine si inca o prietena f apropiata ei(ca o sora). as vrea sa ma apropii mai mult de el si de prietenii lui din gasca dar nu stiu cum. sper ca ma intelegeti.cum as putea sa o fac pe prietena din gasca lor sa ne invite si pe noi? ne intelegem bine, ne-a mai invitat dar amandoua am zis nu pentru ca nu cunosteam pe nimeni.acum ii cunosc.cand ma gandesc la el(imi place la nebunie de el, este de aceeasi varsta cu mine, si aceeasi clasa)ma simt oarecum nasol pentru ca nu as putea fi cu el din cauza prietenilor lui si ai mei, ei sunt populari.sad...va rog nu ocoliti intrebarea mea, dati-mi un sfat. ce as putea face sa ne invite prietena noastra in gasca lor?

4 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, pai intreab-o daca mai e valabila oferta, invitatia, spune-i ca ti-ar placea sa te imprietenesti cu cei din gasca, ca ai vrea sa te prezinte lor, daca ti-e asa cumva sa ii spui in fata, bate apropuri...

| marsy a răspuns:

Kind mai ai okazia sa te vezi cu ea. sper sa te mai invite odata.
daca nu. invit-o sa iesiti. sh ea cum isi petrece timpul cu gasca sa. o sa va invite si pe voi!winking

| ChibiRose a răspuns:

NU prietena voastra e raspunsul! Ci TU! Trebuie sa-ti faci prieteni foarte populari si astfel sa te integrezi intr-o gasca mai populara decat a lui.De ce? Pentru ca se vede ca tipul admira popularitatea si cand va vedea ce populara esti te va admira. Apoi, dintr-un motiv "necunoscut", renunti la gasca super tare pentru gasca lui normala.De ce? Pentru ca asta ii va arata ca tu renunti la ceva foatre important pentru el deci va stii ca tii la el si va tine si el la tine. Apoi, odata integrata in gasca, vei cere celorlalti membrii de incredere care il cunosc foarte bine date importante despre el.Sau il vei cauta pe facebook, hi5, ca sa afli gusturile lui si sa-i spui ca tie iti plac exact gusturile lui ca sa fie convins ca sunteti suflete pereche. Sper ca te-am ajutat!
Kisses!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Treci pe acolo si oprestete si stai de vorba cu ea chiar acolo caci spui ca o cunosti.De ce sa te complici cu invitatii speciale?