| sinatas a întrebat:

Sunt rocker si ador muzica Rock? Cum ar trebui sa ma imbrac?

Răspuns Câştigător
| Emeraude a răspuns:

Imbraca-te cum simti. Daca vrei neaparat sa te imbraci "rock", asculta o piesa rock cu atentie... observa ce sentimente iti transmite...si incearca intr-o zi sa le transpui in vestimentatia pe care o porti. Gen...asculti o piesa...si iti da o senzatie de melancolie, tristete... iti iei o bluza/tricou neagra, pantaloni in carouri negri, tenesi (obligatoriu, uzatilaughing ), iti iei chitara de gat si pleci in lume laughing...Succes!

15 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

"Sunt rocker si ador muzica Rock?" si tu te intrebi?laughingrolling on the floor
Ar trebuii sa stii cum se imbraca rock-erii. daca te crezi unul dintre eiwinking. De obicei in culori inchise...tricouri cu vedete rock...largi...capete de mort...scheleti...chestii din astealaughing. Nu sunt rockeritsa...deci nu pot sa iti zic foarte multe... dar un rocker adevarat ar trebui sa se imbrace dupa personalitatewinking.big grin

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Cum te simti tu cel mai bine....as trebuie sa te imbraci....nu este o regula....si eu ascult dar asta nu inseamna ca ma imbrac numai in negru....ma imbrac cum vreau eu si cum ma simt bine happy

| DarQueen a răspuns:

Buna. si eu ascult rock, ca-j-rock in general, dar nu pot sa ma imbrac chiar asa, ca si aia...bizarre oricum.depinde cum vrei sa iesi in evidenta...preferabil culoarea neagra la orice articol vestimentar... a, si manusi fara degete... dar daca iti plac bizarre-riile, incearca tot felul de combinatii funky si 100% vei iesi in evidenta.incearcawinking

| daniDeeDee a răspuns:

Vai.vai.

| hândel a răspuns:

laughing Sunt stripper si ador muzica de cabaret? Cum ar trebui sa ma imbrac? Sau nu mai e nevoie de haine? tongue Pai ne-ntrebi pe noi daca esti rocker, si cum ar trebui sa te imbraci? Imbraca-te normal! Eu sunt fan filme horror, ar trebui sa le pun in pactica, sa sa ma imbrac intr-un anume fel sa stie lumea ce preferinte cinematografice am eu? Ma deprima sa vad lipsa de caracter a oamenilor care isi traisc viata ascunsi sub anumite infatisari, imitand anumite stiluri cretine, doar sa se simta diferiti, speciali. Esti special, ca nu-i altu-n lume ca tine, si n-ai nevoie decat de incredere in tine insuti. ONTOPIC: opteaza pentru. haine cu multe fermoare, cuie, preferabil piele neagra, manusi fara degete, par lung, ochelari de soare negrii, bocanci, si un motor. Bafta!

| St!L a răspuns:

Ca un rocker!

| andreeada a răspuns:

Pfflaughingtocmai ai facut generatia rockerilor de rasrolling on the flooruite eu sunt rockerita dar nu intreb pe nimeni cum sa ma imbrac, ma imbrac cum simt, daca esti rocker stii cum sa te imbraci nu-i intrebi pe alti! esti sigur ca nu esti manelist?

| Jonsdottir a răspuns:

In manelar?! laughing
Aolo, pai ce rocker esti tu, mai, daca nu stii cum sa te imbraci?!
Ai doua optiuni:
1.Cum vrei tu
2. Ca un rocker

| simoSTAR a răspuns:

Cum iti place, cum te simti tu bine

| madalinzzz a răspuns:

Pai cauta pe google niste imagini cu rockeri si ai sa afli. dar nu vestimentatia conteaza. parerea mea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adica tu esti roker, dar nu stii cum sa te imbraci?
Pai ce fel de roker esti tu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai n-ai plete n-ai motor? chitara? prieteni?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In femeie!

| bibix a răspuns:

Daca iti place si adori muzica rock nu trebuie neaparat sa te imbraci ca un rocker... daca tu stii ca iti place muzica rock e de ajunswinking

| DaviX a răspuns:

Pantaloni negri, tricou alb cu numele unei trupe rock si o jacheta neagra