| supradoza_de _vyse a întrebat:

Sunt sigura ca va place sa iubiti si sa fiti iubiti, dar v-ati gandit daca dupa o relatie destul de lunga ati afla ca persoana iubita va inselat dar v-ar cere iertare ce ati face

Răspuns Câştigător
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Depinde cat timp a trecut si ce a cauzat, apoi evaluez situatia inainte sa iau o decizie... emotional e ingrozitoare senzatia aia cand stii ca te-a tradat cineva iubit.
Cumva fiecare alege in momentul ala in functie de cat de apasatoare e senzatia aceea, de puterea de a ierta, daca dupa cauzele intamplarii mai exista pericolul sa se repete si cat de mult e legat in acea relatie, e un moment extrem de delicat si dificil si trebuie inteles si tratat corect de amandoi, e o greseala foarte greu de reparat, imposibil pentru multi. Lipsa de incredere, reprosurile, durerea de dupa trebuie intelese bine si tratate corespunzator in cazul in care se decide continuarea.

6 răspunsuri:
| sorin a răspuns:

Cred ca fiecare are reactia lui de moment si nu iti poti da seama exact ce faci pana nu esti in cauza.

| marry a răspuns:

I-as cere explicatii... dar indiferent de raspuns nu cred ca l-as ierta...in cel mai bun caz am ramane prieteni si atatwinking

| laramaria a răspuns:

L-as ierta, dar nu as mai continua relatia, poate am ramane amici.

| knnight a răspuns:

Pai nu stiu...depinde de situatie. daca o iubesc mult pe pers respectiva imi mai dau o sansha, doar una, oricine merita o sansabig grin, daca nu merge nici dupa atunci ii propun sa ramanem amicibig grin

| msgirl a răspuns:

Il iert dar... prefer sa ramanem prieteni... nu fac aceiashi greseala de doua oriwinking big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ehehe fata moshului, pai daca il iubesti si esti casatorita si ai si copii, asta e, trecem peste, daca iti este doar prieten, te gandesti, merita, exista o alta varianta sau pana la varianta urmatoare il pastram si ne facem si noi putintel de cap, poate chiar sa stie, de ce nu.