| anonim_4396 a întrebat:

Sunt singura care a avut tentative de sinucidere? Cum a-ti trecut peste? Va pare rau ca a-ti incercat asa ceva sau va pare rau ca nu va reusit?

4 răspunsuri:
| Karinakari99 a răspuns:

Nu eşti singura care a încercat să se sinucidă.Eu nici în ruptul capului n-aş face aşa ceva oricât de grav ar fi.Sun unii care se zbat să trăiască şi ei vor să se omoare, dar mulţi nu pot, ştii faza cu "am încercat dar mă sufocam prea tare". straight face

| anonim_4396 explică (pentru Karinakari99):

Nu stiu faza!

| Skyglory95 a răspuns:

Inainte sa iti mai treaca vreo prostie d'asta prin cap gandeste-te ca altii ar da orice sa mai traiasca o zii! ideea ca pui capat la tot si scapi nu trebuie sa ti se fixze in minte! fa-ti curaj si lupta cu viata, cu realitatea si cu totii cretinii ce te inconjoara! trebuie sa iti regasesti increderea in tine! cand mai ai tentative de sinucidere gandeste-te la viitor, adica la o familie care sa te iubeasca si copiii tai! cand esti suparata asa rau da drumu la muzica indiferent ce gen iti place si cauta-ti o activitate care sa te relaxeze, si care sa te faca sa uiti de problemele pe care le ai!

| b3atryss a răspuns:

Iti garantez ca nu esti singura care are asemenea tentative. cunosc persoane care sunt in aceeasi situatie dar pana la urma trebuie sa iti dai seama ca viata ti.a fost data pentru a o trai nu pentru a o curma