| 12Afasa2 a întrebat:

Surorii mele i-a intrat duminica seara un maracine dela de prun, la baza degetului aratator de la picior... I s-a umflat, nu poate sa calce pe el. A facut infectie, mama i-a stors-o. II dam antibiotice. O sa se faca bine?

Pun intrebarea asta pentru ca eu am calcat anul trecut tot prin timpul asta.in acelasi loc al piciorului intr-o sarma ruginita, dar mi-a iesit pe o parte. L-am avut si eu umflat. dar am putut merge pe el, am luat si antibiotice...

Sora mea fiind mica, 8 ani, ii este frica. O doare, si ea zice ca daca, calca i se duce durerea la calcai.In somn, daca il misc, piciorul, daca trag de el nu are nimic.Doar degetul. daca trag de el o doare.

In cat timp o sa-i treaca?

5 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Mama ta de spital a auzit?
De urgenta poate nu va platii nimic Doctorului poate doar o mica atentie.

| Oanna99 a răspuns:

Ar fi cazul sa mergi cu ea la doctor.

| 12Afasa2 explică:

Nu vrea sora mea sa mearga a spital

| Stryder_1593 a răspuns:

No sa pateasca nimic. u ai calcat pe sarma. trebuia tetanos.
pentru maracine. spala bine zone, dai un antibiotic si dai cu putin spirt.o s-o usture ca dracu, dar usuca zona si ajuta la vindecare

i hope i helped (^_^)

| Stelian_7432 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa se duca la spital.