| Lareas a întrebat:

Știe cineva grupuri de whatsapp pentru anxioși?

6 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Nu cred că există așa ceva, însă daca e sa o iei așa, nu exista om să nu aibă momente de anxietate din când în când big grin
Mai ales generația asta tânără cum ar fi tu, eu și ceilalți.

| StoicAnalysis a răspuns:

Du-te la un psiholog si vezi daca poti remedia cauza. Nu cred ca o sa rezolvi mare lucru cu un grup de whatsapp.

| Lareas explică (pentru StoicAnalysis):

Am fost dar nu m-a ajutat

| LisaJulie a răspuns:

Ma cum in ziua de azi toata lumea are anxietate. Ce pot sa spun? Iesi afara la joaca sau plimba-te cu bicicleta si vezi cum scapi de anxietate.

| StoicAnalysis a răspuns (pentru LisaJulie):

Cand ai peste 18-19 ani si esti pe cont propriu fara banii lui mami si lui tati, iti spun eu ca plimbatul cu bicicleta e ultima grija pe care trebuie sa o ai in vedere laughing. Daca nu ai noroc de parinti in viata si/sau sanatosi, rude sau prieteni, si trebuie sa te descurci de unul singur cu serviciul, chirie, facturi, viata sociala, si asa mai departe, ai mereu anxietatea asta cu tine care se manifesta prin ganduri de genul: Oare o sa am banii necesari de chirie luna asta? Oare o sa fiu dat afara de la servici, daca ma invoiesc prea mult ca sa continui studiile de facultate, oare o sa trec anul de facultate daca merg doar la seminarii si laboratoare si nu mai merg la cursuri deloc? Oare o sa pot mentine o viata sociala sanatoasa? Si multe alte ganduri care apar cand nu ai o siguranta in spate. Asta e adevarata anxietate pe care o are un tanar la inceput de drum pe cont propriu.

| alexia11815 a răspuns:

Nu exista!