| Markusfrtt a întrebat:

Tigarile electronice cu abur contin nicotina? Adica lichidu ala de poate avea diferite arome contine nicotina? Sau exista tigari electrice cu aburi care sa nu contina nicotina si sa fie doar cu arome?

Răspuns Câştigător
| WaterDrop a răspuns:

Sunt pentru categoria fumatorilor care au ramas cu ticul nervos de a duce tigara la gura sau a vedea fumul cum iese, desi au scapat de dependenta nicotinei.Cel putin acesta le este scopul, insa multa lume le foloseste pentru amuzament cum ai zis si tu.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, contin nicotina obtinuta chimic, care-i de cateva ori mai periculoasa decat nicotina din tigara normala.
Da, sunt si tigari care contin doar arome, dar si aceleea tot chimic sunt obtinute si toate sunt cancerigene.
Nu glumesc! Citeste avertizarile si reviurilw de pe internet!

| WaterDrop a răspuns:

Exista doua tipuri, cu nicotina si fara (doar aroma), in functie de ce doresti tu.

| Markusfrtt explică (pentru WaterDrop):

Si fara nicotina creeaza dependemta?

| WaterDrop a răspuns (pentru Markusfrtt):

Nu, este ca si cum ai fuma o guma de mestecat happy

| Markusfrtt explică (pentru WaterDrop):

Dar pentru ce sunt cele fara nicotina? La ce folosesc? Doar asa de amuzamrnt?

| WaterDrop a răspuns (pentru Markusfrtt):

Sunt pentru categoria fumatorilor care au ramas cu ticul nervos de a duce tigara la gura sau a vedea fumul cum iese, desi au scapat de dependenta nicotinei.Cel putin acesta le este scopul, insa multa lume le foloseste pentru amuzament cum ai zis si tu.