| DianaMcDc a întrebat:

TPU, ajutati-ma va rog!
Suna cam dement dar va rog ajutati-ma.
Sunt fata, si am avut o prietena buna cu care m-am certat, dar recent m-am impacat, m-am impacat din simplu fapt ca vreau sa o lovesc unde o doare mai tare. Ea este cu*va in adevaratul sens, si nu spun asta pentru ca nu o suport ci pentru ca a mers pe centura si s-a f**ut cu toti. Ea are un prieten, el este asa de bun, de finut, cuminte, frumos. Dar, imi pare mult prea rau, ea se linge cu toti in timp ce este intr-o relatie cu el, si uneori mai vorbeste despre fostii ei cu actualul, si vad ca e cam deranjat.
Dar, ce sa spun isi bate joc de el, si eu il plac l-am cunoscut si vad ce fel de persoana e...Ce as putea sa fac? Sincer sunt foarte trista. Va rog nu vreau chestii gen critice "vezi-ti de treaba ta" va rog un sfat, ofer funda sad :'( crying(

4 răspunsuri:
| Cristinaaa57 a răspuns:

Asteapta pana se desparte de ellaughing

| smartlollipop a răspuns:

Ea nu iti este o prietena, ar trebui sa te indepartezi cat mai mult de ea si sa incerci sa ii arati subtil si prietenului ei cine e ea de fapt. Nu e nevoie chiar sa o faci de ras, dar eu as rupe prietenia si as incerca sa il indepartez incet si pe prietenul ei. Apropie-te de el cat poti.
Bafta!

| Roliii a răspuns:

Demonstreaza-i pe față ca aia își bate joc de el în ultimul hal, demonstreaza-i pe față orice face ea față de el care-i cuminte și se ține scai după ea care își bate joc de el, demonstreaza-i pe față (deci sa-i demonstreazi nu sa-i spui ca altfel n-o să te creadă dacă îi spui așa direct)tot ce face ea cu tot ce ști despre ea.
Pt asta ai putea să te întâlnești undeva cu el să fiți fata-n față (un suc, o prajitura un parc dar să fiți numai voi doi acolo și aștepta și tu 10-15 min nu-i spune așa direct și mnoh asigura-te ca ai măcar 50 de lei în buzunar în caz ca el nu are în momentul respectiv)
Dacă e ceva îmi scrii pe privat ce s-a mai intamplat în continuare și îți voi da eu alte sfaturi

| Alexandra_Madalina_1990 a răspuns:

Daca nu o consideri prietena l-as-o balta si fa in asa fel sa afle si prietenul ei sa afle ce face iubita lui, dar nu-i spune tu direct prin prieten apropiati.Si daca se vor desparti si tu nu mai vorbesti cu prietena ta combina-te cu el. Fundita?