| elenaaa15 a întrebat:

TPU am o problema. Sunt cu un baiat, el este foarte de treaba si la inceput imi placea foarte mult de el, problema este ca suntem in aceeasi clasa si nu stiu cum sa ii spun ca nu imi mai place de el fara sa il ranesc si fara sa creez o situatie jenanta pentru el in fata clasei. Regret ca am inceput o relatie cu el, nu mai simt fluturasii in stomac si nu mai sunt atrasa de el. Am incercat sa ma fortez sa imi placa de el, insa nu a functionat. Ce fac?

Răspuns Câştigător
| DrLaw a răspuns:

Cel mai bine este sa-i spui in fata decat sa suferi si tu si poate si el, incearca sa ii spui intr-un loc mai retras. Nu incerca sa te fortezi sa il iubesti spune-i fiindca altfel daca continui asa iti faci doar rau.

Si cand o sa-i spui incearca sa vb frumos cu el spune-i ce ne-ai spus si noua, spune-i ca nu mai simti ce ai simtit prima oara ca nu mai exista aerul iubire in jurul nostru si ce mai stii tu in asa fel incat sa nu-l ranesti.
Cerei sa ramaneti prieteni, chiar daca cred ca el nu va accepta.
Nu trebuie sa te gandesti ca te va evita pe viitor, decat sa stii ca nu il mai iubesti si sal inseli si sa ramai asa trista intotdeauna trebuie sa faci acest pas.
Sper ca te-am ajutat ai grija ce facibig grin

3 răspunsuri:
| Vladuthz a răspuns:

Poti sa-l chemi undeva unde sa fiti numai voi doi si sa-i explici cum sta situatia.

| Carolinee a răspuns:

Incepi sa numai stai cu el din ce in ce mai mult si o sa-si dea el seama ca numai ai timp pentru el si atunci o sa vina el la tine sa-ti spuna sa terminati relatia

| emoboy16 a răspuns:

Sall cred ca ar trebui sa-i spui printrun mesaj dupa scola sau acum in weekend si in mesaj sa mentionezi ca sa nu se supere si sa inteleaga ca ai o problema si ca nu mai poti fi cu el