| alinmd a întrebat:

TPU, as avea si eu on intrebare legata de ce ar trebui sa fac eu la scoala cu colegii mei care au inceput sa ma urasca..Totul a inceput cand un coleg s-a mutat cu mine in banca, el m-a tinut de vorba de atunci intotdeauna, si din cauza asta, am inceput sa am rezultate mai proaste la scoala sad. Astazi de exemplu, din cauza lui am fost certat la fizica si la mate nu am putut sa rezolv un exercitiu. Ce ar trebui sa fac? Vreau sa fiu din nou ca inainte, cand prietenii mei nu spuneau ca sunt retardat si prost._.

8 răspunsuri:
| Morenna10 a răspuns:

Daca tu spui ca acel coleg e motivul pentru care ai devenit asa, nu mai sta cu el in banca

| alinmd explică (pentru Morenna10):

Am sa incerc sa-i spun dirigintei, sper ca o sa ma mute cu cineva care e mai calm.

| shainitainii a răspuns:

De fapt, ce s-a intamplat nu e din cauza lui ci din cauza ta. Tu te-ai lasat dus de vorba. Ar trebui sa nu mai stai cu el sau sa-l ignori in ore.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna, Alin,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

'' Ba, taci si tu din gura. Nu aud nimic din ce zice profa ''

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Parca sunt eu.I don't want to see
laughing.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Doub):

rolling on the floor)

| catanavip a răspuns:

Cerei dirigintei sa te mute sau sa il mute din banca ta motivul fiind ca nu te poti concentra asupra lectiilor