| FataCuBuff a întrebat:

TPU ce se intampla daca fumez o tigare mi se intampla ceva si apoi nu Mai fumez niciodata si cum sa nu raman dependent de tigari si ce gust au cine imi zice funda si vot

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
De la o țigară, numai una mai nimic (cel mult poate să te amețească), "dependența" apare după fumatul timp îndelungat.
Gustul poate fi amar.
La mulți ani!
Pa, pa.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Si daca-i place?
Mie mi-a placut din prima!

| Musique a răspuns:

De la o țigară nu rămâi dependent.
Pentru că nu ești obișnuit s-ar putea să amețești puțin.

| Konata a răspuns:

Buna, pai daca fumezi o tigara din momentul ala trebuie sa elgi deoarece din momentul ala daca vei mai fuma o tigara corpul tau iti va mai cere si nu e bine. Deci daca fumezi o tigara nu-i nimic. Trebuie sa stii si tu ce gust are insa daca gusti una nu-i nimic. Daca incepi in fiecare zi sa fumezi una devii dependent sad.

| Aberdeen a răspuns:

Eu cred ca nu ar trebui sa stii ce gust are(nu am incercat) dar cred ca odata ce vei fi inpinsa de curiozitate ai putea regreta.....in cele mai multe cazuri persoanele care fumeaza de mai multi ani, fumeaza cate 1 pachet pe zi ceea ce mai tarziu si in timp va duce la faptul ca plamanii vor capata o culoare cenusie...deci sfatul meu este sa nu te apuci de fumat

| Predator30 a răspuns:

Pai in primul rand daca te apuci nu o sa te mai poti lasa si daca fumezi pentru prima oara o sa ai poate stari de ameteala in rest nu ti se intampla mare lucru dar din moment ce iei o data nu stiu daca o sa reusesti sa te lasi... sper ca te-am ajutat

| Mrciprian a răspuns:

Trebuie sa antelegi ca mai antai daca te apuci de fumat sant de stiut 3 lucruri:1.Trage fumuri mici an piept, vei tusii te va durea gatul daca vrei sa faci asta, 2sa nu te vada parintii sau daca stiu si te lasa,,,. 3grija cu sanatatea! Eu fumez de 2 ani si n-am nimic pe dracul dar ai grija ati recomand kent8 as cele mai bune tiagari spor la treaba!happy

Răspuns utilizator avertizat
| Mrciprian a răspuns:

Pentru ca nu baga toate prostiile an Kent8 ca si alealalte de aceea as cele mai bune!