| anonim_4396 a întrebat:

TPU, cred ca am o problema de sanatate, acum vreo 3 luni am patit ca mergeam pe strada am inceput sa ametesc rau deodata si vedeam totul foarte aprins si stralucitor, mi s-a facut rau si a trebuit sa ma las in jos daca nu cadeam din picioare pentru ca nu mai aveam putere in mine, am stat vreo 10 minute dupa mi-am revenit complet, ieri am patit ca mi-a revenit starea aceea de ameteala dar s-a dus la fel de repede cum a venit, nu stiu ce e cu mine, nu vreau sa patesc ca merg si cad pe strada sau lesin pe acolo, ce poate fi, nu am patit asa ceva in viata mea?

Răspuns Câştigător
| Mery09ro a răspuns:

Hey,si eu am patit asa acum vreo cateva luni, stai linistit, nu e grav.winking Ai avut doar o cadere de calciu. Asta inseamna ca nu ai destul calciu in corp, daca nu stiai calciul ajuta destul de mult vederea si sanatatea corporala in general, doar il gasim din plin in oasele noastre. :3 Eu zic ca ar trebui sa mananci mai multe alimente cu calciu, si in general bogate in vitamine si substante nutritive. Sau daca te culci tarziu, ar trebui sa te odihnesti mai mult, fiindca si asta ti-ar putea provoca caderile de calciu... Sper ca ti-am fost de ajutor, o zi frumoasa si daca vrei si o funda :* happy

4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Eu cred ca un control la medicul de familie nu ti-ar strica, ceva analize/poate fi o anemie/poate fi o problema de vedere.
Asa ca, nu ezita si cere sfatul unui medic
O zi frumoasa sa aihappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am avut si eu asemenea simptome - erau din cauza ca nu am apucat sa mananc deloc in ziua respectiva, sau nu indeajuns pana la ora la care m-a apucat acel lesin.
Ar putea fi si de la oboseala.
Vezi, dormi cel putin 8 ore pe zi si mananci cat trebuie/relativ regulat?

| Andreea_Ureche_1999 a răspuns:

Asa am patit si eu, dar nu asa de rau
si pe mine ma lua ameteala brusc, apoi disparea si am fost la doctor care mi-a spus sa stau mai mult la aer curat si sa fac putina miscare din cand in cand
te sfatuiesc sa iti faci niste analize de sange si sa nu stai prea mult la calculator pentru ca poate fi si din cauza asta ( mai mult de vreo 3 ore sa nu stai) si sa bei multa apa ( 2 litri pe zi) si iti va trece

| Andr33yy a răspuns:

Rapiri extraterestre
du-te la medic si afli