| catalinmessi55 a întrebat:

Salut tpu..Ieri cand m-am pus in pat si am stat 5 minute m-a luat ameteala asa deodata..De la ce poate fi si este grav? Astazi ma simt ceva mai bine fata de ieri dar tot imi este frica...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Poate ai anemie sau o lipsa de calciu.Ia niste vitamine usoare si va fi bine. Daca starea de ameteala persista du-te la medic.

| Legion7X a răspuns:

Păi poate fi lipsa de calciu, în corp s-au faptul că ai stat prea mult la soare, or faptul că nu ai mâncat nimic.
Nu este nimic grav

| EliChan a răspuns:

Poate fi din cauza lipsei de calciu sau neodihna.
Daca ameteala persista ar fi de preferat sa consulti un medic.

| catalinmessi55 explică:

Si vreau sa va intreb in cat timp dispare?

| mamiloca a răspuns:

Man stai linistit, este din cauza caldurii!

| Ghimbasanu a răspuns:

Stai linistita. Nu este nimic grav. Si mie mi s-a intamplat sa simt ca lesin cand eram in picioare sau sa ametesc cand ma ridicam din pat. Si mama mea mai ameteste uneori cand sta in pat. Daca totusi nu esti sigura intreaba-ti parintii.kiss

| Ndjdnssvosbd a răspuns:

Probabil este de la caldura.