| FataCuBuff a întrebat:

TPU daca bei coca cola poti sa ai plamanii curatii sau fiicatul cine imi zice funda si vot

11 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Bună,
Coca Cola este un suc foarte periculos.
Dacă bei peste un litru jumătate pe zi îți afectează grav sănătate pentru că are substanțe cancerigene în el.
Dacă bei puțin ( 2-3 pahare ) mai rar nu se întâmplă nimic, dar tu exagerezi, trebuie să reduci mult din cantitate și să numai bei zilnic.

Baftă!

| Konata a răspuns:

Pai.daca bei cola nu patesti nimic. daca bei 2 sticle de 2 l pe zi atunci, ar trebui sa te ingrijorezi dar daac iei putin cate putin nu patesti nimic.Nu trebuie sa abuzezi.

| TheStory a răspuns:

Ficatul nu o sa-l ai prea bun dupa ce bei cola.

| Deliα a răspuns:

Daca bei putin nu patesti nimic.Eu nu beau deloc ca nu imi place.

| Conner a răspuns:

Coca-Cola este un fel de acid care degradeaza in timp cu cat bei mai mult e mai rau de ex pune coca-cola pe o bucata de carne si las-o sa stea acol o sa balteasca vreo 3 zile sa vezi ce se intampla happy

| obsercvayr a răspuns:

Cola nu este bun, giulika tu nu sti ce vb, Coca -Cola manca carnea ia pune o carne intr-un pahar cu coca cola si uitate a 2 zi.

| danceisme a răspuns:

Buna! Nu te ajuta cu absolut nimic daca bei Coca Cola sau Pepsi.Ele mai mult iti dauneaza grav sanatatii.Ele mai mult iti distrug ficatul.Desigur,un mic pahar pe zi nu iti face nimic...doar sa nu bei mai mult de unul.
Funda? puppy dog eyes

Răspuns utilizator avertizat
| danceisme a răspuns (pentru FataCuBuff):

La plamani nu stiu ce se poate intampla... poate ca e ceva de la acid.Dar oricum, nu trebuie sa bei mult.

| yuliutsa a răspuns:

Pai daca bei cantitati mici si rare nu patesti nimic, dar daca consumi zilnic este o problema... Funda?puppy dog eyes

| duku43 a răspuns:

Deci eu am fost si subliniez am fost dependent de cola =]] Am baut vreo 2 sticle de 2 litri pe zi...
Am avut niste probleme cu stomaku si cu dureri de cap da nimic cu plamani si da s-ar putea sa afecteze si fikatul