| ElektraAnDr3y a întrebat:

TPU nu pot sa imi dau seama care laptop este mai bun pentru jocuri si altele :

http://www.emag.ro/......EVL9NBBBM/

sau http://www.emag.ro/......EC13KBBBM/

astept raspuns

3 răspunsuri:
| croissant a răspuns:

Buna! Parerea mea este ca primul laptop este mai bun decat al doilea pentru jocuri. Bafta la alegerehappy

| Cristi112 a răspuns:

Deci primul are procesor i3, ceea ce se spune despre el este ca este conceput 10% pentru jocuri si 90% pentru programe, deci parerea mea este ca acest laptop este mai muult pentru programe, are si un prieten laptop tot cu procesor i3, 4 gb ram, 2 placa video,, dar la jocuri nu prea se comporta bine adica in jocuri mari de peste 5 gb se incalzeste foarte tare, sau ii iasa din joc. Pe i5 esti bazat si jocuri si programele iti for vor merge fulger, placa video e cam mica dar sa tinem cont ca procesorul este i5, in banii astia trebuiau sa se incadreze si sa faca ``ceva mai mic si ceva mai mare`` 3, 2 Ghz esti bazat, eu la pc am 3, 06 si nu mi-a facut probleme nici-un program.Eu daca eram in locul tau probabil alegeam pe asta cu i5 dar fiecare cu preferintele lui, mai intreaba, de ex poti sa iti intrebi profu de tic sau info. Bafta!

| HearToFaSpartan a răspuns:

Salut! Are si un prieten de-al meu Laptop ca al 2-lea si ii merg jocurile perfect pe el GTA 4 merge perfect la rezolutie foarte mare, ti-l recomand pe cel cu procesor i5