| GabiiHaș a întrebat:

TPU uite stiu ca intrebarea asta nu are sens dar sunt la scoala acum si toata clasa plange dupa profesoara de romana sad. Deci,anul trecut,era cea mai tare profa din lume,si anul asta a plecat la cluj crying. Azi am vorbit cu ea la telefon,si am inceput sa plangem dupa ea. Cum facem sa o aducem inapoi? Va rog, fara mistouri sad.

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cale de întoarcere nu cred că este atâta timp cât decizia și situația a impus-o.
Îmi pare rău de voi. În viață sunt astfel de momente, adică de despărțire.
Pa, pa.

| Barbiiiiie a răspuns:

Nu puteti sa o aduceti innapoi, daca asta a fost decizia ei de a pleca din scoala voastra nu cred ca se mai intoarce. Sorry.happy

| diwa a răspuns:

Acelasi lucru l-am patit si eu cu clasa mea in a 5a, doar ca era profesoara de franceza. Si noi incercam diverse metode si o rugam si plangeam sa vina inapoi. Dar nu a mai venit niciodata. pentru ca ii era mai bine unde se mutase. Cel mult, puteti s-o invitati la serbarile de craciun, de inceput si sfarsit de an, sa-i mai trimiteti cate o felicitare pe care sa-i scrieti fiecare cate ceva, cate un buchet de flori, etc. Din pacate mai mult de atat n-aveti ce sa faceti sad A plecat spre mai bine, nu spre mai rau, deci nu va vrea sa se intoarca. Incercati sa nu pierdeti legatura cu ea si sa ii aratati ca ati apreciat-o si ati iubit-o