| anonim_4396 a întrebat:

Treaba sta cam asa : sunt cu o fata de un an si 4 luni,(am 15 ani app), dar in ciuda acestui timp de cand suntem impreuna :nu vrea sa ne tinem de mana in public, nu vrea sa ne sarutam in public, si ne vedem...(in afara orelor de liceu) din an in paste.Fiind o fire sensibila ma cam afecteaza. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| virtuallove a răspuns:

Pai intreab. o dc nu vrea sa va tineti de mana in public si sa va pupati. Nu ii da papucii, poate are un motiv pentru asta. Si super ca sunteti de atat timp impreuna:X:X.

8 răspunsuri:
| CybeRAthlete a răspuns:

Astea sunt probleme ce tin de expunerea afectiunii in public. fara vreo gluma sau suparare, asemenea lucruri tin de copilarie unde probabil nu ai primit dragostea pe care simteai ca trebuie sa o primesti, sau din contra, in exces, ceea ce te face sa reactionezi asa. Daca nu vrei sa apelezi la un psiholog pentru a rezolva aceasta problema, singurul sfat pe care til pot da este sa iti depasesti aceasta teama tocmai prin realizarea lucrurilor de care te feresti.
bafta
p. s. pentru varsta ta, mi se pare o relatie mult prea lunga.

| LoveGivesYouWings a răspuns:

Ei ii este frica ca o va vedea cineva cunoscut si ii va spune nu stiu...parintilor ei de ex. sau ii este frica de ce parere au ceilalti

| Wanderer a răspuns:

Spune-i ca te teranjeaza lucrul acesta si discuta cu ea pe aceasta tema si daca nu te asculta inseamna ca nu ii pasa si nu tine la tine...

| Ioana_4525 a răspuns:

Daca e cu zici, acea fata nu tine la tine daca nu te poate tine de mana macar. Ar trebui sa o lasi...Stii...Mai sunt fete frumoase si ai sa iti gasesti una care te poate iubi cum trebuiehappy

| Mykidutza a răspuns:

Poate ii este rusine cu tine

| Burjon a răspuns:

Pai asta tine de amandoi. explica-i intr-un fel cat mai delicat ca nu se va intampla nimic dac faceti asta in public...

| sarah95 a răspuns:

Vorbeste cu ea si spune-i sa nu mai fie asa timida, si ai rabdare cu ea, sunt sigura ca in timp, incet cu incet se va schimba si nu va mai fi asa timida.De obicei relatiile inte tinerii nu prea dureaza asa mult, inseamna ca tineti unul la altul daca sunteti impreuna de un an.Bafta!

| Nimeni_9768 a răspuns:

Sa stii ca asta nu se numeste o relatie. La scoala mi se pare normal sa nu ti arate afectiunea pentru ca asta denota disperare din partea unuia dintre voi(e al/a mea/eu sa vada toata lumea) insa daca nu va intalniti in afara programului scolii regulat aia nu se numeste o relatie ci poate o prietenie.BTW ce varsta are ea? si ce religie.(poate fi foarte important)