| ghost14 a întrebat:

Trebuie sa fac la istorie referat de despre -ereziile din cadrul catolic- si nu gasesc nimic ma puteti ajuta

Răspuns Câştigător
| fratiikaramazov a răspuns:

Pai astea sunt ereziile principale din catolicism deci cred ca despre astea, desi cred ca mai exista si altele http://www.ortodoxia.md/tipic-bisericesc/84-explicaii/4422--erezia-catolic

2 răspunsuri:
| fratiikaramazov a răspuns:

Cauta pe net despre cele patru puncte fiorentine: -primatul papal, filioque, purgatoriul, azima. sunt cele 4 erezii din cauza carora a avut loc marea Schisma

| ghost14 explică (pentru fratiikaramazov):

Deci despre asta trebuie sa scriu?