| Azul a întrebat:

Trec in clasa a VI-a si ca materie noua am fizica. Imi puteti spune daca fizica este grea? Este precum matematica? Va rog frumos! fundita:*

Răspuns Câştigător
| roocsy_7763 a răspuns:

Mie cel mai mult imi place fizica :X

Trebuie sa inveti formulele si teoriile de la inceput si iti va fi foarte usor happy

Nu este chiar ca matematica pentru ca aici sunt teorii si formule happy

funditSa?! :X

12 răspunsuri:
| Victoria a răspuns:

Daca ai inclinatie spre partea reala nu e chiar asa grea.

| BubuLina999 a răspuns:

Eu cred ca fizica este mai usoara ca matematica. eu numai media 10 am avut la fizica si mi se pare mult mai usoara, avand in vedere ca sti si lucruri de la matematica care te pot ajuta la fizica

| ladygaga a răspuns:

Mie nu`mi prea place fizica si tot ce tine de matematica

Dar pot sa spun ca fizica e mai usoara ca matematica, am avut numai 10.
depinde cum iti va preda si depinde de ce profesor aveti.
mai rau.mai bun.

| Anonim_5812 a răspuns:

Fizica din clasa a6-a e scarboasa tare, pentru ca este o chestie noua, se ridica stacheta. Sunt foarte multe formule, vei invata despre inertie si legea lui newton, ve invata despre greutate si forta. Este foarte greu. In comparatie cu matematica din clasa a6-a, fizica este mai grea, dar cand vei ajunge la liceu, lucrurile se vor schimba mult, si anume ca fizica ti se va parea super uoara in comparatie cu matematica.

| anonima_4990 a răspuns:

Nu e greaoh go on
depinde si cum iti preda
noua ne preda 3 randuri
la altii 3 pagini...
eu is in a VIIa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum trec intra 8-a si nu mi s-a parut chiar asa de grea. E totusi complicata, si tine un pic de matematica dar depinde mult de profesori, unii iti dau 10 ca te duci la concursuri, altii ca te iabine la ochi.mult succes oricum happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Fizica in clasa a VI-a este doar despre unitatile de masura(metrul, volumul, aria, tinpul), dar depinde la ce liceu esti, si nu este ca matematica(cu calcule).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E grea eu o urasc pe profa mea de fizica am un 4 la ea cea mai mare nota a fost 7

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu fizica nu este grea! matematica este mai grea ca si fizica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este precum matematica si pentru mine nu este grea deoareca sunt buna la fizica dar cei de la mine din clasa se vaita ca au numai 4 si 5

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e grea aia la noi ne preda normal nici mult nici putin dar la note e foarte generoasa big grin... daca inveti teorie si formule iti iese tot

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii cam grea
cu multe formule