| anonim_4396 a întrebat:

Trec in clasa a9a la profilul mate-info. La ce ar trebui sa ma astept?

3 răspunsuri:
| Zangetsu a răspuns:

Multa mate si informatica. eu am fost la acelasi profil si aveam 5 ore de mate si 6-7 ore de info. clasa a 9-a a fost ca o trezire la realitate, credeam ca o sa fie usor ca ne vom baza mai mult pe matematica invata in generala, dar au venit notiuni noi si nu le-am inteles si aproape am ramas corigent. apoi mai e fizica care poate sa fie 2 sau 3 ore, engleza si franceza fiecare cate 2 ore, sport 3 ore in clasa a 9-a parca si dupa aia scade la 2, chimie si biologie.

| xCancell a răspuns:

Anu trecut am fost si eu a 9 a tot la Mate-Info, ce sa zic... dupa cum iti sugereaza si profilul Mate si Info la greu!, depinde si la ce liceu esti...

| mady9 a răspuns:

Buna! tot clasa a9a trec si eu si cred ca daca te pricepi la matematica cat de cat si iti place nu va fi nici o problema in a incepe o noua clasa! ca la orice scoala sunt profesori si buni si rai depinde de prima impresia, asa ca incearca sa dai o impresie buna tuturor si nu cred ca vei avea probleme!
big grin big grin