| AnnyKllau a întrebat:

Sunt clasa a 8a si as vrea sa aleg profilul mate-info ...este foarte greu la mate? se face geometrie?:-s astept pareri big grin

3 răspunsuri:
| didiDia a răspuns:

Se fac toate tipurile de matematica: algebra, geometrie si analiza matematica. Este destul de greu la matematica, fiind profilul cu cele mai multe ore de matematica pe saptamana. Acuma tu stii cat de bine te pricepi la matematica sau nu.

| Mira8773 a răspuns:

Nu, nu e greu... e extrem de greu, mai ales ca faci cam 7-8 ore de matre pe saptamana + pretentile sunt foarte mari, dar e alegerea tawinking

| speeder a răspuns:

Se face geometrie si trebuie sa inveti in continuu, ca lucrurile se leaga unele de altele, dar cu putin efort lucrurile nu sunt chiar asa de negre.