| divinuu a întrebat:

Un baiat cu un an mai mic ca mine tot ma innebuneste ca vrea sa fie cu mine.Eu i-am zis ca nu vreau si cand am vazut ca tot insista cu mesaje, telefoane etc. am inventat o scuza si am spus ca imi place mult de un tip si incerc sa ma combin cu el. I-am zis ca eu stau cu baieti mai mari ca mine de obicei cu 2-3 ani.Nu stiu cum sa scap de el.se baga aiurea in seama cu mine. cu chestii gen: Da taicatu avea Audi A8, de ce nu-l mai conduce?(de parca ar fi problema lui). Ce sa-i fac? I-am zis sa ma lase, dar ne intalnim zilnic ca sta la 2 blocuri distanta de mine

5 răspunsuri:
| Dizzy a răspuns:

Nu-i mai raspunde la telefon.nici la mesaje...si daca te intalnesti cu el pe strada fa in asa fel in cat discutia voastra sa fie foarte plictisitoare...La un moment dat o sa se plistiseasca sa tot incerce si o sa-si deie seama ca tu nu esti interesata.

| Allecsandra a răspuns:

Off, ce insistent!
Intr-o zii ia-l deoparte sa vorbiti, si ii spui asa :
" Uite, dragul meu... treaba sta cam asa : am hotarat sa te rog in cel mai frumos mod cu putiinta sa nu ma mai suni, sa-mi trimiti mesaje, si sa ma seci la cap in fiecare zii, chiar daca o sa ne vedem zilnic te-as ruga sa nu ma mai enervezi. Eu ti-am spus-o cu frumosu, deoarece cred ca esti in stare sa intelegi. Daca nu, atunci o luam altfel straight face Deci pe scurt, scuteste'ma! ".

| zVIk7oRz a răspuns:

Cel mai bine nul mai bagi in seama,(nici daca se baga el singur), pe mess ii dai igg, la tel ii dai deviere apel sau respingere automata, si pe strada pur si simplu il ignoriwinking

| Anonim_4628 a răspuns:

Incearca sa-l eviti sau sa-i spui in fata ca nu-l vrei in preajma ta.Sa nu-ti pese daca i-l ranesti pentru ca o sa-i treaca in timp.

| monela23 a răspuns:

Spune-i ca nu vrei sa stai cu el pentru ca nu iti place de el si ca arata naspa poate poate asa il descurajezi si te lasa in pace sau vorbeste cu un amic deal tau sa o faceti pea iubiti de fata cu el si atunci cu siguranta o sa te lase in pace
ceaw