| bella111 a întrebat:

Un baiat nu ma lasa in place tot ma intreaba daca vreau sa fiu cu el, imi trimite biletele cu ``Te iubesc``, ``Nu mai pot trai fara tine``, poezi tot felul de prosti...i-am zis de 1000 de ori sa ma lase naibi in pace! dar tot continua nu stiu ce sa ma fac! i-am zis ca-s prea mica pentru asa ceva! nu ma intelege si nu mai stiu ce sa fac!

6 răspunsuri:
| đɾεαmεɾ a răspuns:

Pai eu in loul tau i-as spune foarte clar urmatoarele cuvinte : "Tu cred ca nu intelegi romaneste, eu nu vreau o relatie cu tine si oricat de mult ai incerca nu va fi nimic intre noi"... Daca nici seriozitatea nu merge ii poti spune ca placi alt baiat si ca nu are niciun rost sa mai umble dupa tine.Deasemenea i-ai putea spune ca varsta ta este prea frageda pentru a avea o relatie cu el, ca nu ai seriozitatea necesara si devotamentul necesar pentru asa ceva.

Răspuns utilizator avertizat
| maly00 a răspuns:

Macar are curaj sa recunoasca...incearca sa'i explici ca, poate, poate cand mai cresti o sa fi cu el [chiar daca nu e adevarat] doar ca sa te lase in pace.

| NaiveGirl09 a răspuns:

Păi . Știu că nu este bine să folosești minciuna , dar în cazuri limită , o poți face . Dar NU îți fă un obicei din asta . Eu spun să îl păcălești că ai pe cineva . Poate se va potoli . Și dacă spune că nu te crede , pune un băiat să se dea la tine , asta dacă acceptă vre unul , bineînțeles! Sau să fii puțin , o zi cu el . Apoi să îi dai papucii . El va fi rănit și va considera că până la urmă s-a înșelat ... Și își va da seama că nu ești fata potrivită . Sper că te-am ajutat , baftă !

| NaiveGirl09 a răspuns (pentru NaiveGirl09):

Adica, bineinteles. Sa il minti asa : Imi pare rau, dar am pe cineva! (Pui tu pe un coleg sa se prefaca thinking Poate ca e cu tine. Si, merge! ) Este destul de ok.

| Erica2018 a răspuns:

Ok...daca vrei sa scapi de el ii poti spune ca nu poti fi cu el, ca esti prea mica pentru un asemenea angajament, ca acum ai alte probleme pe cap cum ar fi scoala.Incearca sa ii explici ca trebuie sa te lase in pace si sa treaca peste etapa asta, pentru ca tu nu simti nimic pentru el, si nu vei simti niciodata.
Sper ca te-am ajutat.