| MsEllaVampire a întrebat:

Un coleg isi aduce varul(e in clasa 11 varul colegului) iar de cate ori il vad incep sa ma inrosesc la fata si inima in bate foarte repede sad. Ieri a scris pe tabla (la mine in clasa) id lui de mass. L-am scris repede pe un caiet, si nu stiu daca sa il bag in lista sau nu.Nu am mai avut sentimentul asta pana acum.
Azi am incercat sa ma invart cu o colega, poate dau peste el" din greseala", dar mi-a fost teama asa ca m-am oprit fara al lovi pe el.Nu stiu ce sa fac, eu cred ca lui ii place de o colega de la mine din clasa deoarece se tachineaza intr-una amandoi.Chiar nu stiu ce sa fac! Ma puteti ajuta? Funda celui mai detaliat raspuns!

Răspuns Câştigător
| Andrrr a răspuns:

Dupa parerea mea, cred ca cel mai indicat ar fi sa bagi id-ul lui in lista pentru ca, mai tarziu vei regreta ca nu ai facut-o.Nu poti sti niciodata ce e in sufletul unei persoane.In plus, poate ca el si cu colega ta sunt doar prieteni foarte buni, iar el a rugat-o sa vada daca simti si tu ceva pentru el.Stiu multe cazuri in care baiatul apeleaza la prietenele sau cunostintele fetei pentru a afla daca il place sau nu sau macar daca are vreo sansa, daca are cale libera.In plus,din cate spui tu,el este foarte special, poate chiar prima dragoste, iar aceasta nu se uita niciodata.Este foarte frumos cea ce simti tu, iar sfatul meu este sa profiti.Nu pierzi nimic daca incerci.Este mult mai bine sa faci ceva,chiar daca ai de castigat sau nu decat sa te gandesti emreu la ce ar fi putut fi. Daca te horarasti sa incerci un orim pas ar fi sa-i bagi id in lista si cel mai probabil el te va saluta sau va incepe discutia primul,dar din cate vad esti usor timida asa ca cel mai bine ar fi ca,chiar daca ii bagi id sa astepti sa faca primul pas in a incepe o convorbire,iar la scoala incearca sa te apropi de colega cu care glumeste si sa stai in pauze cu ea.iar cand vine el baga-te si tu in jocul lor, daca nu o sa te includa ei, desii mai mult ca sigur se va intampla. Sper ca te-am ajutat cat de cat si ca iti cor folosi la ceva sfaturile mele.

| MsEllaVampire explică (pentru Andrrr):

Andrrr ai vrea sa imi dai id tau? Pentru ca vreau sa te intreb mai multe lucruri despre chestia cu "love"

| Andrrr a răspuns (pentru MsEllaVampire):

Sigur ca da! Id-ul meu este andrutzyca_dulcemaria@yahoo.com.In caz ca nu sunt pe mess imi poti lasa un mesaj si iti raspund imediat ce intru.Ma bucur ca ti-am putut fi de folos!

| MsEllaVampire explică (pentru Andrrr):

Multumesc andrrr

5 răspunsuri:
| al3x_5646 a răspuns:

Buna. eu cred ca tu esti indragostita de acest baiat. incearca sa te bagi in seama cu el si sa vb pe mess. dupa poti sa-ti intrebi colegul ce parere are varul lui despre tine...succesc!

| al3x_5646 a răspuns:

Buna. eu cred ca tu esti indragostita de acest baiat. incearca sa te bagi in seama cu el si sa vb pe mess. dupa poti sa-ti intrebi colegul ce parere are varul lui despre tine si daca are prietena...succesc!