| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o intrebare.Am in clasa un baiat Adrian care ma priveste insistent de la o vreme, ma tachineaza iar eu cred ca ma place insa nu stiu sigur.Problema este ca mai am un coleg caruia ii place de mine dar eu sincer nu ii impartasesc sentimentele. De fiecare data cand acest coleg se apropie de mine, vorbim, radem, mai facem temele impreuna etc, Adrian incearca sa ma faca geloasa cu o colega, se duce la ea, glumesc impreuna, etc.Nu stiu sigur daca ma place pe mine sau pe colega mea si de fapt nu incearca sa ma faca geloasa ci doar incearca sa ii arate fetei ca o iubeste.De fiecare data cand intreb un coleg daca a vazut un film, lucru care se intampla foarte des, raspunde el in locul colegului respectiv.Nu stiu, probabil este doar parerea mea si lui nu ii place de mine insa astept si raspunsurile voastre.
Va pup:*

2 răspunsuri:
| blu3ey3s a răspuns:

Cred ca te place. Daca se baga in discutii cu tine vrea sa-ti arate ca poti vorbi si cu el.Incearca sa vorbesti cu el mai mult iar atunci cand "prinzi momentul" intreaba-l daca te place. Succes!

| LifeIsColour a răspuns (pentru blu3ey3s):

Mersi mult blu3ey3s:* o sa incerc sa il intrebwinking