| anonim_4396 a întrebat:

Un mic sfat aici!big grin.`Nu stiu chimie deloc-deloc:d. Dar vreau sa dau bacu` la chimie, pentru ca vreau sa dau la medicina, si daca tot invat pentru bac, numa` bine`mi foloseste si la admitere. Chestia este: O sa pot invata in 9 luni de zile atata materie la chimie? Ca nu stiu absolut deloc.am vreo sansa?big grin Pentru cei care au dat bacu` din chimie, din care materii se da? a X-a si a XI-a? Multumesc mult`!big grin

1 răspuns:
| LadyZuza a răspuns:

Mai normal ca poti invata chimie, e o materie foarte ok la liceu insa la facultate te ia mama dracu! am facut si eu chimie in primul an de facultate crede-ma si e teroare! dar invata baza la liceu ca sa-ti fie mai usor la facultate! aaa si vezi ca o faci mai multe feluri de chimie, gandeste-te bine daca crezi ca poti sa duci facultatea avand cateva materii carora poate nu le faci fata! alege facultatea in functie de cererile de pe piata muncii si cantareste bine, medicii castiga foarte putin in Romania si foarte mult in strainatate! ca medic fac cam 12-15 ani de facultate! bafta multa!