| katherine_2874 a întrebat:

Hey! Pentru studentii de la medicina happy. As vrea sa dau la medicina generala, imi place foarte mult biologia si stiu cate ceva dar la fizica si la chimie nu ma pricep deloc si nici nu imi place. Este multa materie de invatat pentru examenul de admitere? Si mai exact din ce trebuie sa invat? [Sunt in clasa a XI-a, sunt la o scoala de arte ...deci de la anul' nu voi mai face la scoala bio si fizica, ar trebui sa ma mut la o scoala in acest domeniu sau pot invata singura pentru examenul de admitere? ]

Răspuns Câştigător
| lumy5 a răspuns:

E concurenta destul de mare la medicina (cred ca mai depinde si de orasul in care vrei sa dai). Eu iti recomand sa te gandesti bine pentru ca este destul de mult de invatat si numai daca esti f ordonata, organizata si motivata vei reusi sa parcurgi toata materia singura. In cazul in care nu te vei muta la alt liceu, probabil vei ajunge sa faci meditatii. Materia ce intra pentru examenele de admitere o gasesti pe site-ul facultatii respective. Bafta!

3 răspunsuri:
| herbalist a răspuns:

Iti spun din propie experienta ca nici eu nu am mai facut din a 10a bio dar intr o luna am invatat f bine si usor manualul de bio si nu am avut nevoie de nici o meditatie si nici tu nu o sa ai daca inveti cu cap si nu tocesti prea rau... urmeaza sa dau acum pe 20 examenul dar nu imi fac griji asa ca iti doresc si tie bafta in continuarewinking

| R_8074 a răspuns:

Poti invata singura daca faci meditatii. Asa profesorul cu care faci meditatii se va concentra doar asupra ta

| nighthope a răspuns:

Nu trebuie sa te muti la nicio scoala happy poti invata singura, sau daca vrei meditatii happy ideea e ca la medicina general se da anatomie happy si pe la unele facultati parca si chimie happy