| anonim_4396 a întrebat:

Un prieten a trecut printr-o despartire. Ce sa-i zic ca sa nu mai fie trist sad?

Răspuns Câştigător
| Neimportant a răspuns:

Să zâmbească şi să nu fie trist pentru că viaţa e foarte frumoasă. "Învaţă să învingi lacrima cu un zâmbet chiar şi atunci când doare"happy

3 răspunsuri:
| toxik a răspuns:

Nu prea poti sa faci nimic. a fi trist este un sentiment. poti sa-l faci pentru un anumit moment fericit facandu-l sa uite, iesind undeva la o plimbare thinking dar sa nu crezi ca sentimentul lui de tristete va disparea sad

| harciog a răspuns:

Nu poti sa-i spui nimic dar cred ca o consoloare de o noapte in pat l-ar revigora instantaneu.

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Asta sa-i spui ( in Romana nu suna asa bine ) :
Smile though your heart is aicking
Smile even though is braking
When there are clouds
In the sky you get by
If you smile through your fears and sorrows
Smile and maybe tomorow
You'll see the sun come shinening through
If you...
Light up your face with gladness
Hide every trace of sadness
Although a tear, may be ever so near
Thats the time, you must keep on trying
Smile, whats the use of crying
You'll find that life is still worthwhile
If you, just, smiiile.

Daca vrei si cantat, uita-te la video /watch? v=RYvA3lKNH1w ( de pe youtoube ) de la minutu 1:40 pana la 3:08